EU4PFM провів для фахівців Держмитслужби семінар, присвячений приведенню у відповідність до норм ЄС митного законодавства України у сфері спеціальних процедур
12-13 жовтня фахівці Державної митної служби України взяли участь у другому дводенному семінарі з питань окремих положень митного законодавства ЄС.
Захід був присвячений практичним консультаціям щодо положень Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 952/2013 від 9 жовтня 2013 року про встановлення Митного кодексу Союзу.
Семінар відкрив ключовий міжнародний експерт EU4PFM з митних питань Вітяніс Алішаускас.
Презентувала положення митного законодавства ЄС міжнародна експертка EU4PFM Андреа Бірсан.
Протягом двох днів пані Бірсан знайомила учасників з положеннями Розділу VII «Спеціальні процедури» Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) про встановлення Митного кодексу Союзу.
Зокрема, були розглянуті глави та окремі статті, що стосуються:
– дозволів, записів та виконання спеціальних процедур;
– спеціального та кінцевого використання;
– зберігання (митне складування, вільні зони, тривалість процедури зберігання, відповідальність).
Також учасники могли ознайомитися з практичними вправами, кейсами з європейського досвіду застосування цих положень. Працівники Держмитслужби отримали рекомендації щодо приведення у відповідність митного законодавства України, яке застосовується у сфері спеціальних процедур, до відповідних положень митного законодавства ЄС.
Андреа Бірсан зауважила, що присутні ознайомилися з великим обсягом інформації щодо застосування європейського митного права в галузі спеціальних процедур. «Я переконана, що отримана інформація надасть вам більше додаткових ідей і знань стосовно необхідних змін, які потрібно внести в національне законодавство», – зазначила експертка EU4PFM.
В свою чергу учасники відзначили високий рівень та інформативну цінність воркшопу та подякували пані Андреа за цікаву та дуже змістовну презентацію. На їхню думку, протягом семінару було багато кейсів, які дозволяють зрозуміти, як трактується та чи інша норма європейського законодавства і яким чином адаптувати до них відповідні норми українського законодавства.
Втілюємо зміни разом!