#ПрямуємоРазом

Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

#ПрямуємоРазом

Оптимізація державних витрат

#ПрямуємоРазом

Модернізація бюджетного процесу

EU4PFM – працюємо заради сильної, процвітаючої та конкурентноздатної України

Читати далі

Досягнуті результати

Ефективна реформа системи управління державними фінансами є основою для реалізації державної політики та досягнення цілей стратегічного розвитку, шляхом підтримки загальної фіскальної дисципліни, стратегічного розподілу бюджетних коштів та ефективного надання послуг.

Новини

Офіційні висновки про можливість приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту очікуються у липні, – DG TAXUD

Червень 24, 2022

Офіційні висновки про можливість приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту очікуються у липні, – DG TAXUD

Фінальна оціночна місія Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD) завершила роботу з вивчення готовності України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарам, а також застосовувати NCTS на міжнародному рівні.

Читати далі
EU4PFM надає екстрену допомогу Міністерству фінансів України від початку російського вторгнення

Червень 9, 2022

EU4PFM надає екстрену допомогу Міністерству фінансів України від початку російського вторгнення

Нині безперебійна робота Міністерства є напрочуд важливою, адже від цього залежить як статок кожного українця, так і стан економіки загалом. Саме тому з’явилась потреба убезпечити критичні дані Міністерства від пошкодження. Для цього проєкт EU4PFM забезпечив Мінфін серверами, мережевим обладнанням та системами збереження даних. Нове обладнання допоможе організувати додаткову резервну платформу для збереження інформації.

Окрім цього, Міністерство фінансів нещодавно отримало від EU4PFM 200 ноутбуків та 300 ліцензій Microsoft 365. Техніку вже доставили співробітникам Мінфіну, які через війну були змушені покинути свої домівки. Це допоможе їм працювати дистанційно та робити свій внесок для наближення перемоги України.

Допомога здійснюється завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу в Україні в рамках Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). Подальша допомога партнерським інституціям очікується протягом наступних тижнів.

Загалом ЄС надає екстрену макрофінансову допомогу в сумі 1,2 млрд євро, а на підтримку оборони України Європейський фонд миру вже виділив 2 млрд євро.

Україна розпочала розробку ПЗ для впровадження найновішої у ЄС IT системи митного транзиту

Червень 3, 2022

Україна розпочала розробку ПЗ для впровадження найновішої у ЄС IT системи митного транзиту

Держмитслужба при підтримці EU4PFM уклала контракт на розробку програмного забезпечення системи національного транзиту, сумісного з NCTS Фаза 5.

Україна отримала виняткове право на приєднання до Конвенції з NCTS Фаза 4 для подальшого переходу на NCTS Фаза 5, що планується до кінця 2023. Це означає, що скоро буде проведено розробку національної системи транзиту, сумісної з NCTS Фаза 5.

Що це дає?

Після приєднання до Конвенції митниці країн ЄС і України матимуть в системі один транзитний документ – від митниці відправлення до митниці призначення. Це зменшить вартість митних процедур та час, необхідний для їх проходження, і допоможе запобігти шахрайствам та іншим порушенням митного законодавства.

“Усі країни, які входять до Конвенції про процедуру спільного транзиту, зараз працюють над переходом на Фазу 5. Цей процес має завершитися до кінця 2023 року. Україна переконала європейських партнерів, що технічно та практично спроможна перейти на Фазу 5 синхронно з усіма країнами-учасницями Конвенції, не порушуючи встановлений дедлайн. ЄС надає фінансову і технічну допомогу у цьому процесі. Підписання контракту – це початок реалізації такого переходу,” – пояснив Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт EU4PFM з питань митниці.

Сергій Демченко, директор Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби наголосив, що для бізнесу, який використовує NCTS зараз, перехід на Фазу 5 буде практично непомітним. Зміни стосуватимуться лише окремих технічних аспектів (зокрема, форм повідомлень), але всі правила і принципи застосування процедури спільного транзиту, транзитні спрощення, про які повідомлялося раніше, залишаться незмінними. При запровадженні NCTS Фаза 5 бізнес буде завчасно проінформований про початок перехідного періоду та його особливості.

Запровадження NCTS Фаза 5 для України є також початком ще одного, не менш важливого процесу. Це перша система з переліку MASP-C (multi-annual strategic plan for customs) - багаторічного стратегічного плану митниці. Цей плановий документ ухвалюють для себе країни ЄС, щоб реалізувати програму “Е-Customs”, передбачену Митним кодексом ЄС.

Впровадження NCTS відбувається за експертної та фінансової підтримки EU4PFM та ЄС.

EU4PFM надає найкращі спеціальні ІТ-рішення, необхідні для безпеки митної інфраструктури у воєнні часи

Травень 24, 2022

EU4PFM надає найкращі спеціальні ІТ-рішення, необхідні для безпеки митної інфраструктури у воєнні часи

З початком війни в Україні проблеми безпеки митної ІТ-інфраструктури і сучасного обладнання для її забезпечення постали з особливою гостротою. Ідеться про розширення можливостей Центрів обробки даних української митниці щодо вжиття оптимальних заходів безпеки, які необхідні під час війни.

Читати далі