Основні правила успішного управління проєктами
4 листопада відбувся навчальний семінар для працівників Державної митної служби України з проєктного менеджменту.
Тренер з проєктного управління проєкту EU4PFM Ернестас Сісоєвас (Ernestas Sysojevas) – сертифікований експерт у цій сфері (Project Management Professional (PMP), PMI Agile Certified Practitioner (PMI-ACP) CompTIA Project, Microsoft Certified Trainer (MCT). На сьогодні Ернестас Сісоєвас провів вже понад 400 курсів у цій сфері та має 15 років досвіду викладання.
«Управління проєктом схоже на будівництво будинку, коли ми точно знаємо, який результат хочемо отримати, і, крок за кроком реалізуючи проєкти у різних сферах, – від розробки проєкту та фундаменту до шпалер, – зводимо наш дім», – каже Ернестас Сісоєвас. Він також наголошує, що проєктна діяльність упроваджена у державному секторі Литви на законодавчому рівні і допомагає державним інституціям реалізовувати стратегічні завдання та програми.
На сьогодні час управління проектами в Литві здійснюється на основі Закону Литовської Республіки “Про стратегічне управління”, розроблено Стандарт управління проектами, який регулярно переглядається та оновлюється. Розроблений стандарт є методологічним документом, що рекомендує застосовувати систематизовані теоретичні та практичні знання з управління проектами для ефективної реалізації проектів, проектних програм та портфелів у державному секторі.
Учасники семінару мали змогу поглибити теоретичну підготовку, систематизувати знання з управління проєктами та детально розібрали складові загальносвітового стандарту управління проєктами.
Учасники семінару ознайомилися із основними концепціями, що використовуються в управлінні проєктами; стандартами управління проєктами всередині організації залежно від галузей знань та груп процесів; міжнародним досвідом проєктного менеджменту в державних інституціях тощо.
Під час тренінгу Ернестас Сісоєвас, зокрема, звернув увагу на фактори, що найбільше впливають на успішність проєкту. На першому місці – залучення прямого замовника та зацікавлених сторін. Це дає 15,9% успіху. Крім того важливі такі фактори як підтримка менеджменту (13,9%), чіткий виклад закупівель (13%), перспективне планування (9,6%), реалістичні очікування (8,2%), компетентний персонал (7,2%). І лише на 2,5% успіх проєкту залежить від колективу, який готовий працювати понаднормово.
Ефективність проєктної роботи в державному секторі напряму залежить і від наявності на рівні держави офіційних стандартів проєктної діяльності в урядових установах, і від масштабного та якісного навчання персоналу цій роботі, і від залучення усіх зацікавлених сторін у такій діяльності. «Як проєкт Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) усвідомлюємо, наскільки результати всіх добре спланованих змін безпосередньо залежать від людей, які здійснюють їх щодня в установах управління. Навчання персоналу сучасним знанням у сфері проєктного менеджменту – важливе питання для розвитку та ефективності організації», – говорить Едвардас Жукаускас, міжнародний експерт проєкту EU4PFM з HR/PAR.
Втілюємо зміни разом!