EU4PFM готова підключитися до обговорення ІТ архітектури Митниці та «дорожньої карти» ІТ трансформації

Пріоритетним завданням EU4PFM на найближчий час на митному напрямку є підтримка України у приєднанні до Конвенції про процедуру спільного транзиту – зокрема, завершенні розробки нормативної бази та проходженні конформенс-тестів, які є необхідним кроком для вступу до Конвенції. Ще одним пріоритетом є підтримка ІТ трансформації Митниці. Про це йшлося 4 листопада під час щомісячної зустрічі з митних питань, яка відбулася онлайн.

Участь у ній взяли представники Міністерства фінансів, Держмитслужби, Програми EU4PFM, Офісу підтримки реформ (RST) Мінфіну та Держмитслужби.

Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт EU4PFM з питань митниці, Вітяніс Алішаускас,  інформував про надану підтримку у впровадженні системи спільного транзиту (NCTS), в організації серії семінарів з гармонізації митного законодавства, експертній підтримці в галузі криміналізації контрабанди.

«Про що б ми не говорили, ми приходимо до того, що необхідна загальна ІТ архітектура Митниці. Вона має дати відповідь на запитання: які системи які процеси мають обслуговувати», – зазначив Вітяніс Алішаускас.

На його думку, ІТ архітектура має стати основою для «дорожньої карти». «Дорожню карту» було б важливо обговорити з EU4PFM і Євроделегацією, щоб розуміти, які ресурси ми маємо передбачити на її виконання наступного року», – наголосив експерт.

Вітяніс Алішаускас інформував про плани проведення семінарів з комунікації для працівників територіальних митниць; бізнес-процесів щодо поштових відправлень у зв’язку із запровадженням у ЄС з 1 червня нового законодавства та нових систем; досвіду ЄС щодо запровадження нових ІТ систем у сфері управління гарантіями, продовження серії семінарів щодо митного законодавства ЄС, експертної підтримки в питанні криміналізації контрабанди.

Олег Ніколайчук, заступник голови Держмитслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, подякував EU4PFM та Мінфіну за допомогу в ІТ трансформації Держмитслужби.

**

Як уже повідомлялося, такі зустрічі з митних питань відбуваються регулярно, для оцінки виконання запланованих заходів митної реформи та координації дій Мінфіну, Держмитслужби та Програми EU4PFM, яка надає підтримку Україні в реформуванні митної сфери.

Втілюємо зміни разом!