Основні досягнення EU4PFM з підтримки управління державними фінансами в Україні відзначено на 7-му засіданні Керівного комітету проєкту

На засіданні Керівного комітету 9 листопада Юргіта Домейкієне, керівниця проєкту EU4PFM, міжнародний ключовий експерт у сфері HR/PAR, підсумувала роботу проєкту за III квартал 2021 року.

Участь у засіданні взяли представники Делегації Європейського Союзу в Україні, Посольства Литовської Республіки, державних інституцій – партнерів проекту – Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, Державної митної служби України, Рахункової палати, Бюро економічної безпеки.

Учасниками засідання також стали ключовий міжнародний експерт EU4PFM у митній сфері Вітяніс Алішкаускас та ключовий міжнародний експерт EU4PFM у податковій сфері Паулюс Маяускас, представники компанії-розпорядника проекту – CPMA, Вільнюс, Литва та ін.

«До проекту приєдналася нова партнерська установа, і від імені нашої команди я хотіла б привітати пана Вадима Мельника, керівника Бюро економічної безпеки як нового члена Керівного комітету», – зазначила Юргіта Домейкієне.

Ю.Домейкієне відзначила, що на сьогодні проєкт EU4PFM досяг певної стабільності у реалізації запланованого Робочого плану та Плану закупівель.

«Я рада особливо відзначити позитивні зрушення в податковій сфері, хоча деякі питання ще слід вирішити», – казала Юргіта Домейкієне, відзначаючи основні здобутки, яких EU4PFM вдалося досягти разом з партнерськими інституціями в Україні протягом звітного кварталу.

У податковій сфері як основні досягнення було відзначено розроблену методологію із трансфертного ціноутворення, рекомендації із правової бази для застосування непрямих методів та рекомендації щодо створення комплексної системи управління ризиками.

«Оскільки одним із основних пріоритетів EU4PFM у митній сфері є приєднання до Конвенції про спільний транзит та введення в дію Нової комп’ютеризованої системи транзиту в Україні, ми були зосереджені на розробці нормативної бази та підтримці проходження тестування на відповідність, яка розпочнеться наприкінці листопада», – зазначила керівниця проєкту.

Іншим пріоритетом у митній сфері є криміналізація контрабанди, а саме: відображення практики ЄС у відповідному законодавстві та підтримка розробки Концепції щодо посилення можливостей митних розслідувань.

Після останніх рішень Парламенту та Уряду України про створення Бюро економічної безпеки проєкт розпочав діяльність за 4 компонентом, який був призупинений з початку роботи проєкту. Було організовано зустрічі для надання допомоги керівництву БЕБ необхідної допомоги та забезпечено активну координацію з іншими донорами з цього питання.

Проєкт також надавав підтримку партнерським установам у ІТ-перетворенні.

У цьому кварталі у митній сфері EU4PFM розпочав закупівлю п’ятої фази нової комп’ютеризованої транзитної системи, оскільки наявність відповідного ІТ-рішення є однією з передумов для приєднання України до Конвенції про спільний транзит.

«У тісній співпраці з ДПС нам вдалося запустити більшість закупівель, а деякі з них будуть завершені найближчим часом. Ми просуваємося вперед у розробці технічних специфікацій для ІТ-рішення щодо бюджетного планування для Міністерства фінансів України, і перший проєкт готовий до подальшого опрацювання, – зазначила Юргіта Домейкієна. – Також, за підтримки EU4PFM, завершено розробку Концептуальної записки за основною ІТ-системою для Рахункової палати, і ми дуже чекаємо на завершення розробки технічного завдання та запуску процедури закупівлі».

В області HR/PAR проєкт завершив третій квартал із затвердженою стратегією HRM та планом дій для Державної митної служби, завершено систему компетенцій для Міністерства фінансів України, та майже завершено систему компетенцій для Державної податкової служби України, яка може бути основою для всього управління персоналом.

«Крім того, ми розробили методологію та бібліотеку профілювання посад для наших партнерів, що допомагає забезпечити послідовну та прозору систему управління персоналом та уникнути непотрібних та надмірних вимог», – зазначила вона.

Не меншу підтримку EU4PFM надавав і комунікаційному напрямку. Завдяки ефективній співпраці між Проєктом та прес-службами партнерських установ, комунікаційні дії були оптимізовані, що дозволило краще говорити “одним голосом”. Проєкт підтримував партнерські установи, організовуючи навчальні заходи та допомагаючи у реалізації стратегічного підходу шляхом надання рекомендацій щодо комунікаційних стратегій та широкої підтримки державних комунікацій у сфері реформ.

Втілюємо зміни разом!