За підтримки EU4PFM триває розробка пропозицій з покращення організаційної культури для PFM-інституцій
23-25 листопада експерти проєкту EU4PFM з HR/PAR провели обговорення із керівниками департаментів Рахункової палати, Міністерства фінансів України, Державної митної служби України напрямів покращення організаційної культури цих установ
На початку заходу міжнародний експерт проєкту EU4PFM з HR/PAR Едвардас Жукаускас наголосив, що зміцненням потенціалу партнерських інституцій у сфері управління державними фінансами в Україні та впровадження кращих практик ЄС у їх організаційному розвитку постійно залишається у пріоритеті проєкту EU4PFM.
«Наше ключове завдання сьогодні – обговорити нинішній стан речей, визначити сильні та слабкі сторони організації та розробити рекомендації до покращення організаційної культури PFM-інституцій», – зауважив він.
Рекомендації експертів для інституцій у сфері управління державними фінансами в Україні розробляються на підставі чотирьох ключових характеристик моделі Денісона (модель вивчення організаційної культури компанії, націлена на виявлення впливу корпоративної культури на показники успішності та ефективності організації). На сьогодні експерти EU4PFM уже провели спільно із працівниками PFM-інституцій: дослідження з метою визначення основних характеристик поточної організаційної культури; фокус-групи для обговорення із кадровими службами поточної організаційної культури; діагностику культурного формату.
«Якщо ми прагнемо до трансформації старої бюрократичної системи до моделі більш гнучкої, готової до змін та викликів, клієнтоорієнтованої та ціннісно-орієнтованої, важливо усвідомити, що керівники відіграють ключову роль у формуванні організаційної культури і у процесі трансформації», – говорить експерт проєкту EU4PFM у сфері HR/PAR Крістіна Якубайтіте-Ревутієне.
За її словами, організаційна культура досить сильно впливає на працівників і диктує, як вони поводяться, діють, взаємодіють і виконують свою роботу, оргкультура визначає, як ухвалюються рішення, як відбуваються внутрішні та зовнішні комунікації тощо. «Від організаційної культури багато в чому залежить, чи зможе організація досягнути задекларованих цілей загалом. Дуже важливо, щоб оргкультура була ефективною та допомагала розвивати усю організацію, зміцнювала і підвищувала мотивацію кожного співробітника», – говорить експерт.
Для цього досить важливим є те, чи співпадають характеристики організаційної культури із місією та цінностями організації, принаймні до цього слід прагнути, зауважив і експерт проєкту EU4PFM у сфері організаційних змін Растіслав Врбенський.
«Серед важливих характеристик – інновації, увага до деталей, орієнтація на досягнення, акцент на ставлення до працівників і командної роботи, наполегливість, конкурентноздатність, стабільність, орієнтація на нормах та правилах тощо», – говорить Растіслав Врбенський.
Учасники семінару розглянули також різні концепції організаційної культури, сучасні вимоги до трансформації оргкультури у органах державної влади та як це змінює вимоги до моделі компетенцій працівників, кращі приклади її упровадження у інших країнах та результатів досліджень, проведених раніше експертами EU4PFM, у PFM-інституціях.
Результатом усіх цих процесів має стати підготовка експертами EU4PFM за участі керівного складу апаратів рекомендацій з покращення організаційної культури цих держустанов.
Втілюємо зміни разом!