Антикорупційні заходи в митній службі України: ключові висновки та рекомендації з воркшопу у Варшаві
Протягом останніх двох днів семінар у Варшаві сприяв посиленню антикорупційної бази в Держмитслужбі.
Другий день розпочався з поглибленої дискусії впливу Стратегії державних доходів, подальшого обговорення цілей програми, впливу корупції на діяльність і поточний стан корупції в Держмитслужбі. Обговорення також підкреслило необхідність нового способу мислення та надання послуг, співпраці із зовнішніми інституціями та виявлення потенційних ризиків, що впливають на виконання програми.
Третій день був зосереджений на ролях і обов’язках управління програмою. Учасники обговорили створення керівного комітету для управління антикорупційними заходами та підхід каскаду цілей для узгодження цілей на всіх рівнях організації.
Основні рекомендації включали переформулювання факторів ризику, покращення представлення звітів та посилення антикорупційних навчальних програм.Вагомим внеском стало створення внутрішнього механізму застосування нових ключових показників ефективності (KPI) та алгоритму оцінки рівня корупції на митниці, які допоможуть точніше оцінювати ефективність і враховувати ризики.
Семінар підтвердив подальшу готовність Держмитслужби до партнерства у боротьбі з корупцією та досягненню прозорості. Розроблені ідеї та стратегії матимуть важливе значення для просування місії Держмитслужби та інтеграції України до Європейського Союзу.