Нові знання для нових можливостей: EU4PFM та Мінекономіки провели четвертий тренінг із публічних закупівель

31 жовтня в м. Прилуки Чернігівської області відбувся черговий регіональний тренінг «Публічні закупівлі в процесі вступу до ЄС: огляд потенційних юридичних та інституційних змін, а також стратегічних заходів для підвищення ефективності закупівель».

Захід, організований Компонентом 2 «Публічні закупівлі» Програми EU4PFM разом із партнерами із Міністерства економіки, зібрав закупівельників із Чернігівської та Сумської областей та надав учасникам чітке розуміння процесів та майбутніх змін у публічних закупівлях.

Такі тренінги відбуваються в рамках просвітницької кампанії EU4PFM та Мінекономіки й покликані ознайомити закупівельну спільноту з новаціями законопроєкту «Про публічні закупівлі», а також зі стратегічними цілями й завданнями Стратегії реформування системи публічних закупівель на 2024–2026 роки. Активна участь та низка питань аудиторії до експертів свідчили про значну цікавість до порушених тем. Відтак, складні аспекти законодавства стали зрозумілими для закупівельників північного регіону України.

Незмінними лекторами заходу були представники керівництва департаменту сфери публічних закупівель та конкурентної політики Мінекономіки Тетяна Мішта та Світлана Слінчак, експерти з питань законодавства Проєкту EU4PFM Сергій Яременко та Олександр Шатковський, а також Євген Костенко, заступник директора департаменту з питань оскарження рішень у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету.

Спікери закликали слухачів активно долучатися до переходу на проєвропейські засади у сфері публічних закупівель, підкреслюючи, що нова редакція законопроєкту «Про публічні закупівлі» створює потужний імпульс для таких змін. Зокрема, проєкт закону передбачає впровадження нових видів закупівель, таких як «динамічні системи закупівель», «спільні закупівлі», «конкурс проєктів» та «інноваційне партнерство». Крім того, документ вдосконалює термінологію відповідно до Директив ЄС, вводить етичні стандарти для учасників процесу та запроваджує ключові показники ефективності закупівель.

Проведення регіональних заходів сприяє обміну досвідом та покращенню комунікації зі стейкхолдерами в цій сфері. Раніше такі тренінги відбулися в Кіровоградській, Вінницькій, та Івано-Франківській областях.