На третьому засіданні Наглядової ради з публічних закупівель представили досягнення та плани Компоненту 2 Програми EU4PFM
6 лютого в Києві відбулося третє засідання Наглядової ради Компоненту 2 «Публічні закупівлі» Програми EU4PFM.
Під час заходу презентували досягнення Проєкту, окреслили заплановані кроки та оцінили загальний прогрес реформи публічних закупівель в Україні.
Керівник Компоненту 2 Програми EU4PFM Ерікс Мезаліс разом з командою Проєкту презентували ключові результати роботи за останні шість місяців, зокрема:
- Євроінтеграція: надано консультації партнерським установам щодо вимог законодавства ЄС.
- Аналіз законодавства: проведено аналіз законопроєкту про публічні закупівлі та законопроєкту про державно-приватне партнерство та концесії з урахуванням норм законодавства ЄС та забезпечено активну участь у робочій групі Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради.
- Міжнародне співробітництво: надано підтримку діяльності Комітету СОТ із питань державних закупівель та інших міжнародних ініціатив.
- Оцінка потреб у навчанні: завершено комплексне оцінювання навчальних потреб серед стейкхолдерів у сфері публічних закупівель.
- Регіональна взаємодія: організовано 5 регіональних заходів із закупівель, зібраний зворотний зв’язок передано Міністерству економіки.
У заході взяли участь представники всіх установ-партнерів Компоненту “Публічні закупівлі”: Міністерства економіки України, Антимонопольного комітету, Рахункової палати, Державної аудиторської служби, Представництва ЄС в Україні, а також Центрального агентства з управління проєктами (CPMA). Засідання відбулося в змішаному форматі — як онлайн, так і офлайн.
Відкриваючи засідання заступниця Міністра економіки Надія Бігун подякувала команді Проєкту за підтримку та поділилася своїм баченням майбутньої роботи. Заступниця Міністра наголосила на важливості залучення України до майбутніх закупівель на рівні ЄС, а також підкреслила потенціал України в наданні експертизи. Пані Бігун також звернула увагу на необхідність подальшої підтримки в прийнятті нового закону та розробці стратегії державно-приватного партнерства й концесій.
Генрік Вітфельт, керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні, зазначив, що 2024 рік став надзвичайно насиченим через початок переговорів про вступ України до ЄС. «Значну роботу було проведено для приведення українського законодавства у сфері закупівель у відповідність до директив ЄС. Ми надали допомогу в розробці законів про публічні закупівлі, державно-приватне партнерство та концесії, надали суттєву підтримку в їхньому доопрацюванні та сприяли оцінюванню цих законопроєктів Європейською Комісією. Проєкт відіграв ключову роль у прискоренні цієї оцінки», — підкреслив пан Вітфельт.
Протягом наступних 6 місяців компонент «Публічні закупівлі» зосередиться на:
- подальшому узгодженні законодавства у сфері закупівель та державно-приватного партнерства й концесій із нормами ЄС
- наданні допомоги партнерським установам у розбудові їхнього потенціалу
- посиленні механізмів моніторингу, контролю та нагляду у сфері закупівель
- продовженні підтримки професіоналізації фахівців у сфері закупівель.
Засідання підтвердило рішучу підтримку Європейською Комісією реформи публічних закупівель в Україні. Учасники домовилися продовжувати реалізацію Робочого плану.
Наступне засідання Наглядової ради відбудеться в червні 2025 року.