Прогрес і плани Компонента «Публічні закупівлі» Програми EU4PFM представили на четвертому засіданні Наглядової ради

1 липня відбулося четверте засідання Наглядової ради Компонента 2 «Публічні закупівлі» Програми EU4PFM.

За традицією, експерти EU4PFM представили ключові досягнення за останні шість місяців і окреслили пріоритети на другу половину року.

У засіданні взяли участь представники всіх партнерських інституцій, залучених до реалізації Компонента 2: Міністерства економіки України, Антимонопольного комітету, Рахункової палати та Державної аудиторської служби. До обговорення також долучилися представники Представництва ЄС в Україні, Європейської Комісії, OECD/SIGMA та Центрального агентства з управління проєктами (CPMA).

Ерікс Мезаліс, керівник Компонента «Публічні закупівлі», подякував усім партнерам і колегам за відданість впровадженню реформ в умовах війни – значно складнішому контексті, ніж той, з яким стикалися інші країни на шляху до членства в ЄС. Пан Мезаліс також підкреслив прогрес, досягнутий завдяки спільним зусиллям.

Ключові досягнення за перше півріччя 2025 року:

Андрій Телюпа, заступник Міністра економіки України, відкрив засідання словами подяки й зазначив: «Результати першої половини цього року справді продуктивні. Особлива увага була приділена законопроєкту №11520, який є ключовим для руху України до повноцінного членства в ЄС. У травні ми також провели велику міжнародну конференцію — наймасштабнішу подію у сфері публічних закупівель в Україні за останні роки».

Генрік Вітфельт, керівник відділу державних фінансів, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні подякував команді EU4PFM за досягнуті результати у звітному періоді і додав: «Оскільки Проєкт наближається до завершального етапу – поточна фаза триває до грудня 2025 року – надзвичайно важливо забезпечити виконання всіх запланованих заходів до кінця року. Особливо хочу відзначити роботу над законопроєктами у сфері публічних закупівель і державно-приватного партнерства, де Проєкт надав Міністерству дієву підтримку».

Пан Вітфельт також наголосив на необхідності максимальної гармонізації законодавства України у сфері закупівель з acquis ЄС уже на цьому етапі: «Україна взяла на себе зобов’язання повністю узгодити законодавство з Главою “Публічні закупівлі” acquis ЄС до кінця 2027 року. Тож робота над рештою елементів має розпочатися вже зараз».

Наступне засідання Наглядової ради заплановано на грудень 2025 року.