23-25 листопада в Україні працюватиме попередня оціночна місія ЄС щодо готовності України до приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту

23-25 листопада в Україні працюватиме попередня оціночна місія Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD).

Мета місії – є попереднє вивчення готовності України до приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, а також надання рекомендацій для підготовки до основної оціночної місії, за результатами якої й прийматиметься рішення щодо можливості приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту у 2022 році.Основну оціночну місію заплановано на лютий 2022 року.

Експерти DG TAXUD планують оцінити законодавче та організаційне забезпечення спільного транзиту в Україні, застосування NCTS митницею відправлення (на кордоні) та митницею призначення, провести зустрічі з національною командою реалізації проекту щодо приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту, у тому числі службою підтримки NCTS, з представниками бізнесу та фінансових установ.

Як раніше зазначав Вітяніс Алішаускас, експерт EU4PFM, “Україна демонструє досить переконливі результати у запровадженні NCTS на національному рівні”.

Юргіта Домейкієне, керівниця EU4PFM, назвала допомогу Україні у запровадженні Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) та приєднання до Конвенції про спільний транзит «одним із основних пріоритетів EU4PFM у митній сфері» https://www.facebook.com/EU4PFM/posts/423750049364883.

Як відомо, NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. Приєднання до Конвенції передбачено Угодою про Асоціацію між Україною ЄС. 17 березня 2021 Україна розпочала етап Національного застосування NCTS https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts. В Україні завершено формування нормативно-правової бази, необхідної для запровадження усього функціоналу, передбаченого  режимом спільного транзиту, а також створення технічних можливостей для його застосування, та підготовку персоналу. Уже понад 6 місяців працює Служба підтримки з питань NCTS https://help.customs.gov.ua.

Для переходу до міжнародного застосування NCTS, Україна має приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Необхідною умовою для отримання Україною офіційного запрошення приєднатися до Конвенції є отримання Україною позитивної оцінки за результатами проведення оціночної місії Генеральним директоратом з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD), попередньо запланованої на лютий 2022 року. 

Втілюємо зміни разом!