«Чим більше дозволів на митні спрощення має підприємство – тим менше часу і коштів воно витрачає, тим вища його конкурентоздатність», – міжнародний експерт EU4PFM Вітяніс Алішаускас

Семінар «Напередодні змін. Запровадження в Україні режиму спільного транзиту (NCTS) та Програми Авторизованого економічного оператора (АЕО)» викликав велику зацікавленість у представників різних сегментів українських бізнесових кіл і зібрав безпрецедентну кількість учасників.

Захід був організований Громадською радою при Держмитслужбі (голова – Галина Вдовіна) та Програмою ЄС з підтримки управліннядержавними фінансами (EU4PFM) за сприяння та участі Державної митної служби, Міністерства фінансів, RST Мінфіну та Одеської митниці.

Основною метою заходу була організація спілкування представників бізнесу з посадовими особами Мінфіну та Держмитслужби, українськими та міжнародними експертами для отримання відповідей на конкретні практичні запитання щодо приєднання України до процедури спільного транзиту та NCTS, а також програми АЕО.

До участі у якості експертів було запрошено директора Департаменту митної політики Міністерства фінансів Олександра Москаленка, радницю заступника Міністра фінансів – координатора митних реформ Оксану Ніканорову, директора Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби Сергія Демченка, начальника управління супроводження АЕО Департаменту організації митного контролю та митного оформлення Держмитслужби Андрія Теплого, національного координатора з питань спільного транзиту, заступник директора департаменту – начальника відділу розвитку міжнародної транзитної системи Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби Аліну Брендак.

Програму ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) на заході представляли ключовий міжнародний експерт Вітяніс Алішаускас, експерти Костянтин Більчук та Олексій Воробйов.

Коментуючи тезу, що український бізнес поки не поспішає скористатися перевагами, які в майбутньому надасть процедура спільного транзиту та програма АЕО, міжнародний експерт EU4PFM Вітяніс Алішаускас зазначив: «Це звична ситуація, коли бізнес довго придивляється до змін і нових можливостей – таких, як Програма АЕО та система спрощень у режимі спільного транзиту (NCTS). Спершу так було і в країнах ЄС. Зараз так є в Україні. Але хочу поділитися досвідом: виграють, як правило, ті, хто почали першими. Чим більше дозволів на митні спрощення має підприємство – тим менше часу і коштів воно витрачає, тим вища його конкурентоздатність».

Представники бізнесу поставили десятки непростих, часом гострих питань, на які отримали вичерпні та інформативні відповіді.

Ініціатори семінару щиро дякують всім його учасникам, особливо експерту Громадської ради, народному депутату України VIII скликання Тетяні Остріковій за чудову, жваву модерацію заходу, а Голові Ради Галині Вдовіній – за великі зусилля з організаційного  та інтелектуального забезпечення семінару та його ко-модерацію.

Семінар став продовженням цілої низки заходів, проведених EU4PFM для представників бізнесу з метою висвітлення питань, пов’язаних з NCTS та АЕО.

Втілюємо зміни разом!