«Розробка та прийняття нового Митного кодексу – стратегічне завдання для України у митній сфері в контексті вступу до ЄС», – Вітяніс Алішаускас

Чотири стратегічні пріоритети для України у митній сфері в контексті вступу до ЄС назвав Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт з митних питань Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM), під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС, яке відбулося 6 травня у Львові. 

«Перше стратегічне завдання – це розробка та прийняття нового Митного кодексу на основі перекладу українською мовою Регламентів ЄС, що встановлюють Митний кодекс ЄС. Друге – впровадження понад 17 ІТ-рішень упродовж 5-річного терміну. Третє – посилення антикорупційної діяльності, включаючи корпоративне управління та антикорупційну базу. Четверте – криміналізація контрабанди», – зазначив Вітяніс Алішаускас. 

При цьому експерт наголосив, що поки в Україні впроваджено лише одне із 17-ти ІТ-рішень, які необхідні для вступу України до ЄС, – NCTS.

Він також додав, що «у короткостроковій перспективі важливими завданнями для України є розробка Фази 5 та Фази 6 NCTS та зміни до чинного Митного кодексу щодо митного боргу, надання дозволів на спеціальні митні процедури замість діючих митних режимів».

Подія відбулася у рамках спільного візиту з оцінки стану українсько-польського кордону Комітету ВР України з питань інтеграції до ЄС та Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС). В обговоренні взяли участь керівники Комітету ВР України та Комітету Сенату Республіки Польша у закордонних та європейських справах, заступники Міністрів закордонних справ, фінансів, внутрішніх справ, розвитку громад територій та інфраструктури, заступники голів  Держприкордонслужби, Держмитслужби, Державної міграційної служби, Держагентства з відновлення та розвитку інфраструктури та інших центральних органів влади України, керівники обласних військових адміністрацій Львівської та Волинської областей, представники європейських організацій, а також керівники та експерти переважної більшості європейських проєктів, які сприяють євроінтеграції української митниці, – представництва ЄС в Україні, Генерального директорату Європейської комісії з питань мобільності та транспорту (DG MOVE), JASPERS, IBM, EU4IBM, EU4PFM.