Авторизації на застосування транзитних спрощень «Статус авторизованого вантажовідправника» та «Статус авторизованого вантажоодержувача»: як це працює

Практично все спілкування підприємства, яке має авторизацію на застосування транзитного спрощення «статус авторизованого вантажовідправника» та «статус авторизованого вантажоодержувача», з митницею у процедурі спільного транзиту відбувається дистанційно.

Усі необхідні дії підприємство може здійснювати самостійно, або їх здійснює митниця віддалено, без необхідності фізично доставляти вантажі до місць, де митниця зазвичай виконує митні формальності.

Покроково порівняти процедуру митного оформлення в NCTS для підприємств із транзитними спрощеннями «статус авторизованого вантажовідправника» та «статус авторизованого вантажоодержувача» дозволяє спеціальна інфографіка https://customs.gov.ua/sproshchennia-avtorizovanii-vantazhovidpravnik-ta-avtorizovanii-vantazhooderzhuvach.

Інформацію в інфографіці подано відповідно до законодавства, яким регулюється застосування процедури спільного транзиту після приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та початку міжнародного застосування NCTS.

Як уже повідомлялося, тепер ключовими документами у питанні спільного транзиту є Конвенція про процедуру спільного транзиту, Митний кодекс України та Постанова КМУ від 27 вересня 2022 р. № 1092 «Деякі питання реалізації положень Митного кодексу України щодо надання авторизацій» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1092-2022-%D0%BF#Text

Ще важливим документом є наказ Міністерства фінансів України від 07.10.2022 № 325 “Про затвердження Порядку реалізації положень Конвенції про процедуру спільного транзиту на території України”
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1309-22#n6.

Форма заяви для отримання транзитних спрощень, а також анкети самооцінки затверджені постановою КМУ від 27 вересня 2022 р. № 1092 «Деякі питання реалізації положень Митного кодексу України щодо надання авторизацій» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1092-2022-%D0%BF#Text