Члени Асоціації митних брокерів України ознайомились із особливостями застосування режиму спільного транзиту
Online-круглий стіл «Особливості заповнення митних декларацій при процедурі спільного транзиту» відбувся 3 березня з ініціативи Дирекції Асоціації митних брокерів України (АМБУ) за участі представників Держмитслужби та EU4PFM. В обговоренні взяли участь понад 50 представників Асоціації.
Пд час круглого столу компанія НТФ «Інтес» представила перші напрацювання брокерського програмного забезпечення, яке дозволить забезпечити подачу декларацій T1UA відповідно до положень наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій окремих типів» та наказу Держмитслужби «Про затвердження форм та набору даних електронних повідомлень режиму спільного транзиту».
Як уже повідомлялося, наказ Держмитслужби «Про затвердження форм та набору даних електронних повідомлень режиму спільного транзиту» є необхідним кроком для налагодження взаємодії між стороннім програмним забезпеченням, яке використовується для декларування товарів, із електронною транзитною системою (NCTS) через програмний інтерфейс (API), а наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій окремих типів» встановлює єдині вимоги до заповнення декларацій окремих типів.
На запитання учасників відповіли: Сергій Демченко, директор Департаменту розвитку митної справи та контролю діяльності Держмитслужби, Аліна Брендак, національний координатор з питань спільного транзиту, начальник відділу спеціальних транзитних спрощень Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби, Наталія Кузнець, головний державний інспектор відділу гарантування при процедурі спільного транзиту Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби, Костянтин Більчук, експерт EU4PFM.
Держмитслужба продовжить серію семінарів з питань NCTS і для інших бізнес асоціацій, щоб зробити процес переходу на систему спільного транзиту максимально зрозумілим для бізнесу.
Як повідомлялося, уже відбулися два дистанційні семінари з питань спільного транзиту, організовані Держмитслужбою та Міністерством фінансів спільно з Програмою ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), – для представників Американської торгової палати та Європейської бізнес асоціації (ЕBA).
У листопаді 2020 Україна розпочала процес запровадження режиму спільного транзиту. NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. Запровадження NCTS відбуватиметься у три етапи: пілотний проект, національне застосування та міжнародне застосування NCTS. На офіційному сайті Держмитслужби створено спеціальний розділ, а також передбачено проведення семінарів для бізнесу.