Досвід EU4PFM та партнерських інституцій для організаційного розвитку та реформи управління персоналом

Співпраця проєкту EU4PFM із партнерськими інституціями у сфері управління державними фінансами в Україні у галузі управління персоналом та організаційного розвитку триває близько двох років.

Увесь накопичений матеріал став основою для підготовки видання «Реформа управління персоналом та організаційний розвиток для інституцій в сфері управління державними фінансами. Дайджест EU4PFM — 2020/2021», оприлюднений на офіційному веб-сайті EU4PFM для широкого загалу та користування.


«За цей час підтримка проєкту була зосереджена на створенні методологій та процедур, внутрішніх політик, навчання, під час яких поєднувалися теорія, міжнародна практика та експертні консультації», – йдеться у вітальному слові до читача від імені Юргіти Домейкієне, керівниці проєкту EU4PFM, ключової міжнародної експертки з HR/PAR та Едвардаса Жукаускаса, міжнародного експерта EU4PFM з HR/PAR.
Також були підготовлені практично-методологічні матеріали, такі як бібліотеки КПЕ, моделі компетенцій, окремі посібники для учасників конкурсних комісій, керівників під час проведення щорічної співбесіди з підлеглими у процесі оцінювання, із планування внутрішньої комунікації.
За 2 роки проведено 65 тренінгів/воркшопів, у яких взяли участь 4500 слухачів.
Одним із важливих результатів стала успішна співпраця партнерських інституцій та проєкту у розробці HR-стратегій. На сьогодні вже троє із чотирьох партнерських організацій прийняли такі документи та їх реалізують.

«Із власного досвіду хочеться додати, що досить малоймовірним є забезпечення якісного управління людськими ресурсами, якщо організація обмежується лише імплементацією загальної правової бази, – говорять експерти. – Для цього потрібні додаткові внутрішні зусилля, які ведуть до впровадження «м’яких» інструментів для нарощування потенціалу організації та відомих гарних практик щодо розвитку організаційних процесів, які не прописані у правовій базі».
Проєкт взяв на себе роль допомогти впроваджувати такі інструменти та практики та ділитися з організаціями-партнерами необхідною для цього інформацією та працюватиме у цьому напрямку й надалі.
Основні спільні напрацювання EU4PFM та партнерських інституцій уміщені у цьому короткому дайджесті, який, сподіваємося, стане вам у пригоді у щоденній роботі.
Дайджест доступний за посиланням: https://bit.ly/3GXkt0M