Експерти EU4PFM та Державна митна служба об’єднують зусилля для прискорення євроінтеграції та створення сучасної митної системи України
Експерти EU4PFM зустрілися з Сергієм Звягінцевим, Головою Державної митної служби.Основна увага була приділена стратегічним завданням на шляху до інтеграції української митниці в європейський простір, зокрема гармонізації митного законодавства України з нормами ЄС та операційній інтеграції митних процесів відповідно до європейських стандартів.
Сергій Звягінцев підкреслив, що Україна вже проходить імітаційні сесії до скринінгу відповідності національного законодавства праву ЄС за розділом 29 «Митний союз», і комплексний підхід дозволяє успішно рухатися вперед.Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт проєкту з митної реформи та Яцек Капіца, експерт з питань антикорупційної діяльності, які працювали в митних органах Литви та Польщі відповідно під час вступу їхніх країн до ЄС, поділилися досвідом реформування. Завдяки цьому їхні рекомендації є особливо цінними та релевантними для Держмитслужби.
«Ми прагнемо передати практичні знання, які ми з колегами здобули під час вступу наших країн до Європейського Союзу. Підготовчий процес – це, напевно, найнапруженіша частина приєднання. Тож ми готові поділитися власним досвідом і надати підтримку українській митниці. Ми тут як ваші партнери й з нетерпінням чекаємо на приєднання України до європейської митної сімʼї”, – зазначив Вітяніс Алішаускас.
Окрім технічних аспектів інтеграції експерти наголосили на важливості наскрізних реформ: доброчесності в роботі митниці, ефективного управління персоналом та формування сучасної корпоративної культури. “З власного досвіду скажу: антикорупційна політика – це не робота одного підрозділу, а синергія різних напрямів. У нас із вами схожа історія, тому ми вже стикалися з аналогічними викликами у сфері доброчесності”, – зазначив Яцек Капіца.
Наприкінці зустрічі сторони підтвердили спільне прагнення до подальшої присутності Програми в Україні в межах чинного мандату. Також висловили готовність розглянути можливості її продовження та розширення, спрямованого на підвищення ефективності та масштабування сфери впливу.