EU4PFM продовжує підтримувати реформу управління державними фінансами України на шляху до ЄС: відбулося 14-те засідання Керівного комітету Проєкту

12 лютого відбулося 14-те засідання Керівного комітету Компонентів 1, 3 та 4 Програми EU4PFM. Під час заходу Юргіта Домейкієне, керівниця цих компонентів, разом із командою Проєкту представила огляд діяльності, виконання бюджету, ключові результати, досягнуті у 2024 році, а також визначила пріоритети на 2025 рік.

Серед основних досягнень звітного періоду – сприяння ухваленню Державного бюджету на 2025 рік шляхом використання програмного забезпечення для бюджетного планування та моніторингу, проведенню першого автоматичного обміну інформацією за Загальним стандартом звітності (CRS), запуску ІТ-рішення з трансфертного ціноутворення на основі великих даних для Державної податкової служби (ДПС), ухваленню змін до Митного кодексу щодо надання дозволу на застосування спеціального транзитного спрощення, а також затвердженню Плану цифрового розвитку ДПС до 2030 року.

У своєму вступному слові Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін висловив подяку команді Проєкту за підтримку та наголосив: «Уже 3 роки Україна реформує публічні фінанси в умовах повномасштабної війни. Йдеться не про «косметичні», а про фундаментальні трансформації інституцій та процесів. Вагомим результатом нашої спільної роботи з командами Європейської Комісії, Представництва ЄС і Проєкту EU4PFM є добре налагоджена інституційна та законодавча база управління публічними фінансами. Наші зусилля на шляху до вступу України до ЄС відзначила Європейська Комісія за результатами скринінгу у сферах управління публічними фінансами та фінансового контролю».

Генрік Вітфельт, керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні, відзначив значний прогрес, досягнутий за останні роки, та підкреслив важливі результати у всіх сферах Програми.

«Зараз ми рухаємося вперед із чітким порядком денним на шляху України до членства в ЄС. Восени вже відбулися скринінгові зустрічі, і ми очікуємо на звіти за їхніми результатами, а також на початкові та потенційні проміжні орієнтири, затверджені Радою Європи. Ми з нетерпінням чекаємо можливості детально їх проаналізувати і сподіваємося, що Проєкт і надалі підтримуватиме Україну у впровадженні рекомендацій та досягненні проміжних результатів скринінгового процесу».

Підсумовуючи, пан Вітфельт додав: «Я щиро радий бачити стійку відданість української влади реформам у сфері управління державними фінансами, а також її рішучість у реалізації необхідних змін, навіть у ці складні часи. Цей Проєкт, започаткований спільно із Центральним агентством з управління проєктами (CPMA), є чудовим прикладом ефективної програми технічної допомоги, що сприяє реформам».

Керівниця Компонентів 1, 3 та 4 Юргіта Домейкієне подякувала колегам із партнерських установ за спільні досягнення та незмінну мотивацію продовжувати реформування системи управління державними фінансами.

«Протягом цього звітного періоду Робочий план Фази 1 EU4PFM був майже повністю виконаний. Головною відмінністю 2024 року стало посилення ролі Проєкту в підтримці процесу вступу України до ЄС, зокрема через надання допомоги Міністерству фінансів у підготовці до скринінгу за напрямом «Державне управління та управління державними фінансами». Наразі експерти Проєкту також беруть участь у підготовці до скринінгу в податковій та митній сферах», — зазначила пані Домейкієне.

Подальші пріоритети EU4PFM:

Враховуючи ці пріоритети, EU4PFM залишається надійним партнером України у впровадженні реформ державних фінансів та зміцненні інституційної стійкості на шляху до європейської інтеграції.

Традиційно захід зібрав усіх партнерів EU4PFM — представників Міністерства фінансів, Державної податкової служби, Державної митної служби, Європейської делегації в Україні та міжнародних експертів.

Заключне засідання Керівного комітету першої Фази Проєкту EU4PFM відбудеться в липні 2025 року.