Експертка EU4PFM з публічних закупівель узяла участь у семінарі CОТ про роль цифрових інновацій у стимулюванні торгівлі та конкуренції в державних закупівлях

21 березня в Женеві відбувся семінар “Як цифрові досягнення можуть підтримати торгівлю та конкуренцію в державних закупівлях?”, організований Комітетом з питань державних закупівель СОТ для країн-учасниць Угоди з державних закупівель (Угода GPA).

У заході в рамках підтримки роботи департаменту сфери публічних закупівель Мінекономіки взяла участь експертка з міжнародної кооперації та комунікацій у сфері публічних закупівель Компоненту 2 Проєкту EU4PFM Оксана Кам’янецька.

Метою семінару було поглиблення розуміння можливостей та проблем, пов’язаних із цифровими закупівлями, а також висвітлення різних способів використання цифрових технологій у державних закупівлях, включаючи штучний інтелект.

Воркшоп складався з двох сесій, на яких обговорювалися світові передові практики використання технологій у публічних закупівлях, а також нові можливості та ризики від цифрових інструментів та алгоритмів.

У заході взяла участь заступниця генерального директора Світової організації торгівлі Джоанна Хілл, а також заступник Постійного представника України при відділенні ООН у Женеві Олег Павлишин, керівниця відділу міжнародних ланцюгів створення вартості в DG GROW Барбара Бонвіссуто та представники урядових установ різних країн та міжнародних організацій.

Учасники обговорили важливість цифрових інструментів для поліпшення державних закупівель, а також виявили потенційні проблеми, які можуть виникнути під час їхнього впровадження. Зокрема, директор ДП «Прозорро» Микола Ткаченко поділився досвідом управління державними закупівлями в умовах військової агресії росії.

Нові цифрові інструменти та алгоритми можуть покращити процеси закупівель. Їхнє впровадження може призвести до автоматизації завдань, використання прогнозної аналітики, покращення прийняття рішень, ефективнішого вибору постачальників, виявлення шахрайства. Водночас впровадження нових цифрових інструментів також несе із собою виклики, пов’язані з прозорістю, зрозумілістю та управлінням, а також ризики для конфіденційності. У зв’язку із цим важливою задачею для наступної роботи Комітету GPA стане робота над цими питаннями, а також пошук шляхів подолання проблем, які можуть виникнути під час розробки та впровадження нових цифрових інструментів у публічних закупівлях країн-членів Угоди GPA.

Завершальна дискусія підкреслила необхідність подолання проблем, які можуть виникнути під час розробки та впровадження нових цифрових інструментів у публічних закупівлях.

Цей захід підтвердив важливість цифрових технологій для ефективного функціонування закупівельних систем, та підкреслив готовність України співпрацювати з іншими країнами-членами Угоди GPA для досягнення спільних цілей у розвитку цифровізації державних закупівель.