З 1 грудня 2023 року Україна почне використовувати систему NCTS Phase 5, успішно пройшовши всі етапи тестування

Впровадження цієї вдосконаленої версії електронної транзитної системи (5 фаза NCTS) є важливою віхою для EU4PFM та Державної митної служби України. Попри початок війни в Україні, розробка IT-рішення почалася навесні 2022 року і нещодавно була завершена.

Україна успішно завершила всі етапи тестування системи NCTS Фаза 5, визначені Генеральним директоратом з питань оподаткування та митного союзу Єврокомісії (DG TAXUD) в рамках Conformance Testing (тестування на відповідність вимогам). Таким чином, Україна готова перейти до використання NCTS Фаза 5 – наступної версії електронної транзитної системи NCTS.

«Україна продовжує впевнено доводити спроможність виконати зобов’язання, взяті при вступі до Конвенції про процедуру спільного транзиту, – з 1 грудня 2023 року ми плануємо перейти на застосування NCTS Фаза 5. Попри воєнні дії, ми не лише вклалися в терміни, але й будемо допомагати проходити міжнародне тестування (Mode 3) іншим країнам», – повідомив Владислав Суворов, заступник голови Держмитслужби.

Детальна інформація – у спеціальному підрозділі «NCTS Фаза 5» розділу «NCTS», який було створено за підтримки проєкту:https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts

Нагадаємо, що країни-учасниці Конвенції про процедуру спільного транзиту мають перейти на застосування NCTS Фаза 5 у визначений DG TAXUD термін. Готовність України зробити це була однією з головних передумов приєднання до Конвенції. Фінансування розробки нової системи здійснювалося в рамках проекту EU4PFM.