Близько 300-т представників бізнесу взяли участь в онлайн-семінарі «Приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Досвід 1-го місяця міжнародного застосування NCTS в Україні» 3 листопада 2022 р.

На семінар було запрошено всі дотичні до питань митниці бізнес-асоціації, а також члени Громадської ради при Держмитслужбі.

Семінар відбувся у співпраці Мінфіну та Держмитслужби за підтримки EU4PFM і RST Мінфіну. Він є продовженням системної роз’яснювальної роботи для бізнесу щодо приєднання до міжнародного митного транзиту.

Презентація та відеозапис семінару  викладено у вільному доступі.

«Мінфін спільно з Держмитслужбою провели велику роботу щодо розробки нормативно-правових актів для використання процедури спільного транзиту бізнесом, у тому числі, щодо отримання та застосування спрощень, і які на сьогодні вже ухвалені.  Ми відкриті до діалогу та співпраці з бізнесом в контексті вдосконалення підходів у роботі митних органів з урахуванням тих можливостей, які відкриває спільний транзит», – підкреслив  директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів України Олександр Москаленко.

Нагадаємо, що 1 жовтня, для України набрали чинності положення Конвенції про процедуру спільного транзиту і для бізнесу відкрилась можливість міжнародного переміщення товарів з 35-ма іншими країнами-учасницями за одним транзитним документом. Протягом 1-го місяця міжнародного застосування NCTS з України виїхали і були доставлені до інших країн-учасниць Конвенції 22 транзитних переміщення. Активність виявили 4 компанії. В Україні успішно була завершена процедура спільного транзиту по 67-ми переміщеннях, ініційованих 20-ти компаніями.

«Ми провели вже понад 100 семінарів на центральному та регіональному рівнях, вони є регулярними, і у вересні ми обіцяли, що через місяць після початку міжнародного застосування NCTS поділимося досвідом практичного застосування. Такі зустрічі з бізнесом ми продовжимо і надалі», – повідомив заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов.

Спікери надали учасникам заходу необхідну інформацію про особливості приєднання до NCTS, нових можливостей для бізнесу, а також зазначили важливість зворотного зв’язку від користувачів процедурою спільного транзиту.

«Із запровадженням процедури спільного транзиту у брокерів і перевізників з’являється більше можливостей для розширення послуг та надання кращого сервісу своїм клієнтам. Після війни митне середовище вже не буде таким, яким воно було раніше: вектор на євроінтеграцію заданий і ми впевнено рухаємося в цьому напрямі. Не зважаючи на всі складнощі, саме зараз час готуватися до повноправного членства України в Митному союзі з ЄС, переходити на нові практики та долучатися до системи митних спрощень», – розповіла радник заступника Міністра фінансів України – координатор митних реформ RST Мінфіну Оксана Ніканорова.

Найбільше уваги під час семінару було приділено запитанням щодо транзитних спрощень та перспектив їх використання.

«Зменшення черг на кордоні та кількість користувачів NCTS в Україні перебувають у прямій залежності, адже для митниці Європейського Союзу користувачі, які не долучилися до міжнародного митного транзиту, є ризикованими і потребують ретельної перевірки. NCTS вирішує цю проблему: є можливість заздалегідь передавати попередню інформацію, плюс вантаж приїжджає на кордон ЄС після перевірки всередині країни, з митними пломбами, яким в ЄС довіряють. Все це суттєво економить час: водій навіть не встигне випити кави – митнику потрібно буде лише просканувати номер декларації та відмітити перетин кордону в системі», – зазначив міжнародний експерт Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) Вітяніс Алішаускас.

Організатори заходу повідомили, що практика організації семінарів для бізнесу з питань спільного транзиту буде продовжуватися. Більше дізнатись про NCTS можна на офіційних вебсайтах Мінфіну і Держмитслужби.