EU4PFM підтримує Україну з 2018 року та продовжує робити це під час війни

Військова агресія Росії та подальше введення воєнного стану істотно вплинули як на систему управління державними фінансами в Україні так і на діяльність EU4PFM зокрема.

Від початку повномасштабного російського вторгнення проєкт одразу відреагував на виклики, що спіткали партнерські інституції у сфері управління державними фінансами, та тимчасово змінив фокус своєї роботи. 

“Коли почалася війна, ми відключили наші канали зв’язку і призупинили свою діяльність на декілька днів. Після початкового шоку ми почали інтенсивні консультації з Європейським Союзом в Україні та нашими Партнерами про можливу екстрену підтримку партнерських інституцій. Мовчання з нашого боку не означало, що ми нічого не робимо — упродовж цих місяців ми вивчали нагальні потреби наших партнерів, обговорювали можливі рішення для надання допомоги та шукали необхідне обладнання по всьому світу”, – розповідає Юргіта Домейкієне, керівниця програми EU4PFM.  

Так, EU4PFM почав надавати екстрену допомогу установам. Вона включає пряму підтримку партнерських інституцій, гуманітарну допомогу, а також забезпечення IT-обладнанням, завдяки якому працівники відомств можуть безперебійно виконувати свою роботу та не хвилюватися про збереження даних. 

Водночас проєкт продовжує працювати над деякими своїми завданнями з так званого «довоєнного» робочого плану. 

Допомога здійснюється завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу в Україні в рамках Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).