EU4PFM залишається надійним партнером України та продовжує підтримувати інституції з управління державними фінансами у їхніх нагальних потребах

12 липня 2022 року відбувся 9-й Керівний комітет проєкту EU4PFM, який уже традиційно об’єднав партнерів із Міністерства фінансів, Державної податкової служби, Державної митної служби, Рахункової палати, Бюро економічної безпеки, а також Представництва ЄС в Україні та міжнародних ключових експертів програми EU4PFM.

Керівниця EU4PFM Юргіта Домейкієне привітала учасників 9-го Керівного комітету проєкту EU4PFM і висловила постійну та безперервну підтримку партнерам.

«Незважаючи на руйнування та величезні втрати, спричинені неспровокованою та невиправданою атакою Росії на Україну, EU4PFM залишається надійним партнером України, продовжує підтримувати інституції з управління державними фінансами у їхніх нагальних потребах, впроваджувати необхідні реформи й буде підтримувати відбудову демократичної України та її подальший шлях до членства в ЄС», — прокоментувала Юргіта Домейкієне.

Огляд діяльності проєкту, виконання бюджету, досягнуті результати за перше півріччя 2022 року та пріоритети на друге півріччя — були головними темами 9-го комітету.

«Я б хотів щиро подякувати за ту підтримку, яку Європейський Союз і кожен із вас особисто надають нам із першого дня російської агресії. Завдяки швидкій переорієнтації проєкту EU4PFM на задоволення наших критичних ІТ-потреб вдалося забезпечити безперебійну роботу систем Міністерства фінансів, Казначейства, податкової та митниці. У нинішніх умовах це надзвичайно важливо не тільки для фінансової системи, але і для функціонування всієї країни в умовах воєнного стану. Ми також вітаємо рішення ЄС про надання Україні статусу кандидата й були раді побачити у висновку Єврокомісії відзнаку того прогресу, якого ми за вашої підтримки досягли в реформуванні системи управління державними фінансами», — сказав Денис Улютін, Перший заступник Міністра фінансів.

Пріоритетами діяльності проєкту були:

За словами Міжнародного ключового експерта з митної справи Вітяніса Алішаускаса, головними досягненнями в митному напрямі в першому півріччі 2022 року є завершення тестування на відповідність NCTS, представлення рекомендацій на основі ініціативи ЄС e-Customs та оцінювання проєкту Закону про внесення змін до Митного кодексу України.

У податковому напрямі Паулюс Маяускас, міжнародний ключовий експерт із питань оподаткування, розповів про такі досягнення: розроблення Законодавства з імплементації Стандарту ОЕСР з автоматичного обміну інформацією, розроблення додатку для електронних касових апаратів та SAF-T файлу як складової електронного аудиту, а також супровід у розробленні законодавства про воєнний стан.

«Це перший Керівний комітет із початку війни, тому я хотів би сказати, що ми з Україною, ми хочемо перемоги України й підтримуємо Україну всіма можливими способами. Одним із таких прикладів нашої підтримки є перепрофілювання допомоги EU4PFM для забезпечення нагальних потреб партнерських інституцій. Крім того, незважаючи на війну, триває багато роботи, включаючи підготовку до приєднання до Конвенції про спільний транзит та приєднання до Глобального стандарту ОЕСР з автоматичного обміну інформацією. Це важливі завдання на 2022 рік, визначені ще до війни, і ми продовжуємо роботу в цьому напрямі.» Про це зазначив Ксав’є Камю, керівник операційного відділу 1 «Належне управління та демократизація» Представництва ЄС в Україні.

EU4PFM продовжує свою роботу з урахуванням нагальних потреб своїх партнерів під час війни, а також плану післявоєнного відновлення України.

Наступний Керівний комітет проєкту EU4PFM заплановано на січень 2023 року.