EU4PFM залишається флагманом підтримки УДФ-реформ в Україні відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС та DCFTA

18 лютого 2022 року відбувся 8-й Керівний комітет проекту EU4PFM. Вітаючи початок онлайн-заходу, керівник групи EU4PFM Юргіта Домейкієне висловила подяку за готовність продовжувати реалізацію програм реформ та досягти поставлених цілей.

8-му Керівному комітеті проекту EU4PFM

У 8-му Керівному комітеті проекту EU4PFM взяли участь Ксав’є Камю, керівник операційного відділу 1 «Належне управління та демократизація» Представництва ЄС в Україні, Пауліус Маяускас, міжнародний ключовий експерт з податкових питань, Вітяніс Алішаускас, міжнародний ключовий експерт з митних питань. Тетяна Кірієнко, виконувач обов’язків Голови Державної податкової служби України, Владислав Суворов, заступник Голови Державної митної служби України, Олег Ніколайчук, заступник Голови Державної митної служби України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Вадим Ходаковський, секретар Рахункової палати – керівник апарату Рахункової палати, Вадим Мельник, директор Бюро економічної безпеки України Юлда Кєліте, Голова відділу фінансового співробітництва Групи підтримки ЄС-Україна, Європейська Комісія, Наталія Каленіченко, заступник Голови Державної податкової служби України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації і інші.
Під час Наглядової комісії було представлено огляд стану виконання проекту, виконання бюджету та досягнутих результатів у 2021 році та пріоритети на 2022 рік.

Як підкреслив Вітяніс Алішаускас, основним пріоритетом на 2022 рік у митній сфері є приєднання України до Конвенції про спільний транзитний та перехід до фази 5 NCTS. Пауліус Маяускас анонсував як головний пріоритет у податковій сфері модернізацію до кінця року Контакт-центру для надання високоякісних послуг платникам податків. У 2022 році EU4PFM також зосередиться на забезпеченні підтримки впровадження заходів добровільного підвищення комплаєнсу, впровадженні методологій та ІТ-рішень для забезпечення електронного аудиту, а також впровадження Глобального стандарту ОЕСР щодо автоматичного обміну інформацією.

У рамках модернізації бюджетного процесу проєкт повинен погодити з Мінфіном впровадження підходу щодо середньострокового бюджетного планування та програмного бюджетування, а також визначити інші ІТ-рішення, які мають бути розроблені.

Упровадження системи компетенцій у Міністерстві фінансів України, удосконалення антикорупційної політики та політики доброчесності в ДПС та ДМС, покращення стратегічного планування та системи управління процесами в партнерських установах, а також упровадження управління процесами та управління проектами в установах-партнерах є пріоритетами в управлінні персоналом та організаційному розвитку.

Комунікація реформи УФМ залишиться важливою складовою проекту. Головна мета – подальше розширення охоплення в соціальних мережах та ЗМІ. Окрім поточних спеціалізованих комунікаційних кампаній щодо NCTS, AEO, електронних касових апаратів, комунікаційна діяльність Проекту буде спрямована на нові ІТ-рішення, а також на загальні комунікаційні кампанії для підвищення рівня дотримання податкового законодавства в Україні.

«EU4PFM залишається флагманом підтримки реформ у сфері управління державними фінансами в Україні відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС та DCFTA. Вона сприяє покращенню торгівлі, митних процедур та бізнес-середовища як для українського, так і для міжнародного бізнесу». – резюмувала Юлда Кіеліте, керівник відділу фінансового співробітництва Групи підтримки України ЄС Європейської Комісії.

Наступний Керівний комітет проекту EU4PFM запланований на травень 2022 року.