Підготовка до вступу до ЄС. Міністерство фінансів та Держмитслужба вивчають досвід Болгарії, як гармонізувати митні законодавство, ІТ системи та процедури, щоб Україна стала учасницею Митного союзу ЄС
Сьогодні, 17 жовтня, у Софії розпочався навчальний візит делегації Міністерства фінінсів та Держмитслужби України до Болгарії, організований в рамках EU4PFM. Він триватиме 17-19 жовтня та охопить ключові напрямки митної справи, які Україні належить гармонізувати до практики ЄС у контексті заявки на вступ до Євросоюзу.
Учасників привітали Георгі Кліссурскі, заступник міністра фінансів Республіки Болгарія, Олександр Грубіян, заступник Міністра фінансів з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації України, Петя Банкова, заступниця голови Національного митного агентства Республіки Болгарія.
“Україна узгоджує митне законодавство з ЄС та впроваджує ІТ-рішення навіть у воєнний час. Ми наполегливо працюємо, бо зараз в Україну вірять не лише українці, а й увесь демократичний світ,” – наголосив Олександр Грубіян.
«Україна виконує «домашні завдання» для вступу до ЄС, які визначає Єврокомісія у своїх поточних Висновках. Результатом цієї роботи має стати гармонізація митного законодавства, ІТ систем та процедур таким чином, щоб Україна могла стати учасницею Митного союзу ЄС. Як відомо, Євросоюз створювався передовсім як Митний союз, тому вага митної складової в євроінтеграційному процесі така велика. Ідея цього візиту в тому, щоб країна, яка проходила шлях гармонізації дещо раніше, поділилася своїм практичним досвідом з Україною», – зазначила Юргіта Домейкієне, керівниця EU4PFM.
Ключовим питанням першого дня була тема розвитку ІТ систем. Олег Ніколайчук, заступник Голови Держмитслужби України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації, презентував план цифрової трансформації митниці України та портфоліо проєктів 2022-2023 років акцентуючи увагу на митних інформаційних системах, інформаційних системах для міжнародного митного співробітництва та обміну інформацією та нових митних ініціативах.
Болгарські колеги презентували митне законодавство ЄС з точки зору розвитку ІТ – Робочу програму Митного кодексу Союзу (UCC) та MASP-C (багаторічний стратегічний план для митниці) – розробка та розгортання електронних систем, передбачених UCC.