Пілотування ІТ-системи з бюджетного планування триває за планом

Уже два місяці триває пілотування Автоматизованої інформаційної системи онлайн-взаємодії з розпорядниками коштів державного бюджету (АІС «ГРК-ВЕБ»).

Система створюється на замовлення Мінфіну та за фінансової підтримки Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).

На сьогодні до пілотування залучена вже друга група Головних розпорядників бюджетних коштів (ГРК), разом з установами, що входять до їхньої підвідомчої мережі.

Перша група пілотів, яка розпочала пілотування ще 12 жовтня, налічує 4 ГРК із їхніми підвідомчими установами. Вони вже опанували більшість бюджетних операцій, які виконуються за допомогою системи, надали оцінку її функціональним можливостям і наприкінці грудня завершать пілотування.

До складу другої групи учасників пілотного проєкту увійшли 34 ГРК та установи, що входять до їхньої підвідомчої мережі. Для них уже провели перше заняття, яке було присвячено загальному ознайомленню із системою та здійсненню початкових налаштувань, необхідних для подальшої роботи. Нині на навчальній платформі зареєстровано 130 установ різного рівня та більше 500 користувачів — працівників цих установ. Процес реєстрації підвідомчих установ ГРК та їхніх працівників продовжується, адже залучення розпорядників нижчого рівня до функцій бюджетного планування за допомогою нової системи — це одне із завдань пілотного проєкту.

«Ми просимо вас бути максимально прискіпливими та проактивними під час пілотування. Ваші зауваження та пропозиції допоможуть нам створити нову автоматизовану ІТ-систему, яка буде максимально зручною для ГРК та покриватиме всі бізнес-процеси взаємодії з Мінфіном на всіх етапах бюджетного процесу. Ми прагнемо до того, щоб ця система стала ефективним інструментом для управління бюджетними ресурсами та сприяла підвищенню прозорості та ефективності бюджетного процесу в Україні», — зазначав заступник Міністра фінансів із питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Грубіян.

Процес навчання та пілотування реалізується командою впровадження Державної установи «Відкриті публічні фінанси», що є також розробником системи. Навчальна платформа є повною копією реальної системи, однак без юридичної сили документів, які в ній створюються. Користувачі об’єднані в спільний чат для постійного зв’язку з командою впровадження та комунікації між собою. Таким чином зауваження та пропозиції пілотів одразу ретельно аналізуються і, у разі доцільності, імплементуються в зміни до ПЗ системи. Для комфорту користувачів команда впровадження також створила віртуальний простір із текстовими та відео-інструкціями, які оновлюються синхронно з внесенням змін до системи.

«Впровадження ІТ-системи для бюджетного планування є значним кроком у реформуванні управління державними фінансами в Україні. Це наближає нас до кінцевої мети — вступу до ЄС шляхом підвищення ефективності управління, забезпечення прозорості, сприяння підзвітності та уможливлення середньострокового бюджетного планування», додала керівниця проєкту EU4PFM Юргіта Домейкієне.

ІТ-система повноцінно запрацює в серпні 2024 року, тож підготовка державного бюджету на 2025 рік буде відбуватись уже в новій системі.