Презентовано рекомендації з покращення організаційної культури та системи нефінансової мотивації для керівників структурних підрозділів Рахункової палати

26 січня 2022 року відбулася презентація рекомендацій з покращення організаційної культури та системи нефінансової мотивації для керівників структурних підрозділів Рахункової палати.

Експерт проєкту EU4PFM у сфері HR/PAR Крістіна Якубайтіте-Ревутієне та експерт проєкту EU4PFM у сфері організаційних змін Растіслав Врбенський презентували пропозиції   щодо покращення організаційної культури в Рахунковій палаті.

Як нагадав під час зустрічі Растіслав Врбенський, рекомендації було розроблено на підставі чотирьох ключових характеристик моделі Денісона (модель вивчення організаційної культури компанії, націлена на виявлення впливу корпоративної культури на показники успішності та ефективності організації).

«Покращення організаційної культури установи неможливо без відповідей на такі питання як місія організації, як вона працює, які дії є ключем до покращення процедури прийняття рішень, якими є шляхи мотивації та кар’єрного зростання співробітників та багатьох інших. Відповіді на усі ці запитання і стали основою для аналізу та розробки рекомендацій», – говорить Крістіна Якубайтіте-Ревутієне.

На сьогодні експерти EU4PFM спільно із працівниками Рахункової палати провели аналіз опитування залученості працівників з метою визначення основних характеристик поточної організаційної культури; фокус-групи для обговорення із кадровими службами поточної організаційної культури; діагностику культурного формату та підготували рекомендації, а також короткостроковий та середньостроковий плани дій  для покращення організаційної культури установи. 

Крім того, під час заходу було презентовано і напрацьований спільно експертами та працівниками секретаріату Рахункової палати перелік заходів для покращення системи нефінансової мотивації працівників інституції.

Як відзначила Крістіна Якубайтіте-Ревутієне, мотивація є одним із найважливіших психологічних факторів, що відповідають за ефективність роботи та утримання працівника. За її словами, кожна організація шукає способи та заходи, які здатні позитивно вплинути на мотивацію та поведінку людини чи колективу. Завданням керівництва установи є вміння поєднати фінансові (зарплатня, премії, соціальні виплати та гарантії) та нефінансові стимули (можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію; кар’єрне зростання; участь у процесі вироблення рішень; можливість проявляти ініціативу тощо).

За підтримки EU4PFM проведено навчання персоналу, а також підготовлено перелік та опис нефінансових стимулів для працівників Рахункової падати, що дасть змогу посилити потенціал та спроможності установи у імплементації системи нефінансових стимулів працівників.