Про нову систему митних спрощень та про процедуру отримання та переваги статусу Авторизованого економічного оператора (АЕО) від проєкту EU4PFM для Legal High School

«Програма АЕО, в першу чергу, націлена на сумлінний бізнес, який готовий працювати чесно, прозоро і відкрито», – відмітив Олексій Воробйов, національний експерт проекту EU4PFM (Програма Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні)

Саме про нову систему митних спрощень, а також процедуру отримання та переваги статусу Авторизованого економічного оператора (АЕО) Олексій Воробйов розповів слухачам Legal High School.

Він наголосив, що програма АЕО, в першу чергу, націлена на сумлінний бізнес, який готовий працювати чесно, прозоро і відкрито. Вона є партнерською угодою між державою і бізнесом, за якої бізнес готовий більше розкритися перед контролюючими органами, зокрема митними, показати налаштування своїх внутрішніх процесів і процедур, що дає можливість спростити для нього митні процедури.

Лектор розповів про історію створення програми АЕО та зазначив, що вона є нововведенням для України, проте у світі вона вже застосовується у 97 країнах, а ще у 20 – перебуває на стадії впровадження. Крім того, є процедура взаємного визнання АЕО і у світі вже укладено 87 двосторонніх договорів про взаємне визнання, 4 – регіональних; ще 78 договорів перебувають на стадії узгодження. Такий договір дозволяє зрівняти в правах оператора іншої країни з власними операторами і надавати їм такі ж переваги у митному оформленні.

Олексій Воробйов розповів історію створення програми АЕО в Україні та нормативну базу, яка регулює ці процеси. Говорячи про спрощення та переваги, які надає АЕО, він дав поради слухачам як обрати доцільну програму для своєї компанії. При цьому він наголосив на добровільності участі в програмі АЕО, тож кожна компанія має зважити наскільки актуальною для неї є участь у ній. 

Говорячи про спеціальні спрощення АЕО лектор відніс до їх числа самостійне накладення пломб спеціального типу; загальну фінансову гарантію; процедуру спрощеного декларування; процедуру випуску за місцезнаходженням, він проаналізував алгоритм їх роботи та вказав на переваги кожного зі спрощень, йдеться у публікації на сайті  Legal High School

Також були розглянуті переваги АЕО, до яких належать: виконання митних формальностей у першочерговому порядку; зниження ступеню ризику для визначення переліку митних формальностей; використання спеціально визначеної смуги руху в пункту пропуску; використання національного логотипу АЕО; повідомлення про те, що товари і транспортні засоби обрано для проведення митного огляду. 

Окремо лектор навів перелік та детально проаналізував критерії, яким має відповідати компанія, для того щоб отримати статус оператора певної програми (С чи Б). Крім того, було описано алгоритм проходження оцінки відповідності таким критеріям та перелік перевірочних заходів та необхідних документів, котрі необхідно підготувати для процедури проходження, а також надано адреси електронних сервісів через які можна подати заявку на отримання авторизації та відслідкувати стан проведення оцінки.

Переглянути лекцію можна за посиланням  

Втілюємо зміни разом!