Програма EU4PFM надає підтримку посиленню ефективності організаційної культури держустанов з управління фінансами в Україні
22-23 вересня 2021 року відбулися професійні дискусії щодо Концепції впровадження організаційної культури, розробленої за підтримки EU4PFM, у державних установах з управління фінансами в Україні.
Фокус-групи працювали у Міністерстві фінансів України, Рахунковій палаті, Державній податковій службі України, Державній митній службі України при участі міжнародних експертів з управління персоналу Крістіна Якубайтіте-Ревутієне, Литва, і Растіслава Врбенського, Словаччина.
Понад 200 учасників фокус-груп з різних державних інституцій мали змогу в інтерактивному режимі оцінити усі важливі компоненти Концепції в контексті потреб установи, яку вони представляли.
Концепція містить концептуальну основу організаційної культури відповідно до кращих практик управління персоналом та організаційного управління з метою максимізувати сильні сторони та покращити зони розвитку кожної організації.
Структура організаційної культури та її визначення, моделі, типи і ключові принципи були розроблені на основі аналізу кращої міжнародної практики в державному і приватному секторах, а також на основі теоретичних і науково-дослідних статей і матеріалів з цієї теми.
В основі документу, зокрема, приклади таких компаній як Amazon, Apple, McKinsey & Company, Google, Alibaba, Netflix, Cisco, Tesla тощо, і державних інституцій як Міністерство фінансів Фінляндії; Міністерство фінансів уряду Нідерландів; Міністерство фінансів та економіки уряду Ісландії; Канадське податкове агентство; управління генерального аудитора Сінгапуру тощо.
«Метою фокус-груп є оцінка HR-департаментами установ-бенефіціарів складових розробленого документу поточної організаційної культури з метою заповнення прогалин в інформаційній діагностиці профілю організаційної культури кожної з організацій-партнерів», – говорить міжнародний експерт з питань управління персоналом та реформ державного управління Едвардас Жукаускас.
Після завершення аналізу планується проведення зустрічей / воркшопів з керівним складом установ в сфері управління державними фінансами з метою обговорення результатів аналізу та визначення потенційних сильних сторін і областей для удосконалення, формулювання чіткого бачення бажаної організаційної культури, а також розробка пропозицій для удосконалення організаційної культури для кожної конкретної установи.
Втілюємо зміни разом!