Програма EU4PFM розширюється в Україні з Компонентом 5: «Зовнішній аудит та парламентський контроль»
Другого жовтня відбулася зустріч керівниці команди експертів EU4PFM Компоненту 5 «Зовнішній аудит і парламентський контроль» Інгуни Судраби та голови Рахункової палати України Ольги Піщанської.
Темою зустрічі був старт Компоненту 5 «Програми підтримки управління державними фінансами в Україні» (EU4PFM) та напрямки подальшої співпраці.
Одним з ключових завдань проєкту є максимально ефективне використання донорських коштів, щоб у стислі строки домогтися швидких і переконливих результатів. За словами Інгуни Судраби, Рахункова Палата вже має достатню методологічну базу, щоб продовжити реформи в практичній площині, стати власником цього процесу.
Інгуна Судраба запропонувала створити в РПУ Групу з впровадження реформи, щоб процес змін модерувався самою інституцією. Завданням цієї групи буде пошук пріоритетних напрямків, у яких необхідне найбільше залучення міжнародного досвіду та допомоги, а також організація внутрішніх процесів, щоб ця допомога використовувалася найбільше ефективно.
Проєкт, зі свого боку, надаватиме РПУ повне сприяння у всіх сферах і оперативно реагуватиме на кожен запит – від консультаційної підтримки в процесі аудиту до участі в підготовці стратегій та інших активностях.
___________
22 грудня 2024 року Україна зробила ключовий крок на шляху до членства в ЄС. Центральне агентство з управління проєктами та Представництво ЄС в Україні підписали Угоду про внесок щодо продовження Програми ЄС із підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).
Ця угода продовжує реалізацію проєкту EU4PFM до 31 грудня 2025 року з подовженням до 31 грудня 2026 року в митному напрямі. З 1 січня 2024 року проєкт EU4PFM розширився, включивши компонент державних закупівель, а з 1 жовтня він також охоплює Компонент 5 «Зовнішній аудит та парламентський контроль»
Розширений проєкт включає п’ять компонентів:
Компонент 1: Модернізація бюджетного процесу, покращення контролю та підзвітності
Компонент 2: Публічні закупівлі
Компонент 3: Мобілізація доходів
Компонент 4: Горизонтальні функції та управління
Компонент 5: Зовнішній аудит і парламентський нагляд