Статки українців за кордоном стануть прозорішими, – Паулюс Маяускас

«Прозорість та справедливість» – ключовий лейтмотив змін у сфері оподаткування в  Україні в останній рік.

Про це йдеться у блозі ключового міжнародного експерта проєкту EU4PFM з питань оподаткування Паулюса Маяускаса, опублікованого сьогодні на сайті агентства Liga.net.

Нагадаємо, що наприкінці серпня 2021 року відбулася знакова подія – Україна офіційно задекларувала намір здійснити перший обмін інформацією про фінансові рахунки за стандартом CRS у вересні 2023 року.

Паулюс Маяускас
Міжнародний ключовий експерт з питань оподаткування Програми EU4PFM

 Процедура автоматичного обміну податковою інформацією є інструментом, розробленим  Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з метою боротьби з ухиленням від сплати податків.

Україна отримає інформацію про рахунки свої громадян у банках понад 100 країн світу, включаючи офшори та податкові гавані, оскільки правила банківської таємниці для стандарту CRS не застосовуватимуться.

Common Reporting Standard або CRS – це міжнародний стандарт обміну інформацією про банківські, інвестиційні рахунки та інші інструменти, що належать фізичним та у певних випадках юридичним особам-нерезидентам.

У рамках процедури обміну податкові адміністрації іноземних країн надсилатимуть українському податковому органу дані про рахунки українських громадян за кордоном, про залишки на них станом та їх річні обороти  на кінець року.

Міжнародна практика свідчить, що впровадження процедур автоматичного обміну інформацією призводить до зростання податкових надходжень до бюджету.

За останніми даними, у 2020 році 102 юрисдикції здійснили автоматичний обмін інформацією про понад 75 мільйонів фінансових рахунків у всьому світі, що містять дані про активи загальною вартістю  близько 9 трильйонів євро.

Впровадження стандарту CRS  принесло до бюджетів країн  близько  112 мільярдів євро додаткових надходжень (податків, штрафів та пені), які були виявлені завдяки програмам  (одноразового) добровільного декларування, податковим амністіям та подібним ініціативам, а також офшорним розслідуванням. Крім того, щонайменше 3 мільярди євро із цих додаткових податкових надходжень були безпосередньо пов’язані з використанням інформації, отриманої в рамках процедури  обміну. Це дані звіту за 2021 рік Глобального форуму (2021 Global forum annual report).

Впровадження стандарту CRS в Україні проводиться Міністерством фінансів України, Державною податковою службою України за експертної підтримки EU4PFM.

Прямуємо до змін разом!

Повну версію блогу читайте тут: https://bit.ly/3KaK7SH