Українській митниці потрібна «синхронізація у розвитку» з Євросоюзом
Юргіта Домейкієне, керівниця Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) поділилася думкою для Укрінформ щодо кроків України у виконанні конкретних завдань у цілком конкретних сферах для зближення з європейською спільнотою.
Однією з надважливих сфер, згаданих в Угоді, є митна справа. Чому міжнародні партнери запропонували Україні допомогти виконати «домашнє завдання» саме на цьому складному напрямку?
Не лише Україна, а й країни ЄС також підписали Угоду про Асоціацію з ЄС, оскільки вважають Україну важливим і перспективним партнером. Це означає, що у виконанні умов Угоди зацікавлена не лише Україна, але і її міжнародні партнери.
У чому полягає така допомога? Обсяг роботи на цьому напрямку – великий, і, треба бути чесними, фінансові витрати на реформування також чималі. Країни ЄС (а особливо ті, що приєдналися пізніше, як-от Литва, Естонія та інші) знають це з власного досвіду. Тому ми маємо організувати всебічну та ефективну допомогу для реалізації реформ в Україні – як технічну, так і експертну та фінансову.
Один із важливих напрямків допомоги міжнародних експертів, у тому числі й Програми EU4PFM, – надавати оперативну актуальну інформацію про оновлення європейського законодавства, аби Україна і ЄС рухалися в одному напрямку.
Процеси реформування Митниці перебувають у фокусі уваги уряду та Офісу Президента України. Україна, підписуючи Угоду про Асоціацію, обрала вектор розвитку, має розроблені відповідно до цього вектора завдання, а ми допомагаємо (і будемо допомагати) їх реалізувати. І результати вже є.
До прикладу, запроваджено Програму Авторизованого економічного оператора (АЕО) (яка була серед пунктів економічної частини Угоди про Асоціацію). Спільними зусиллями з Міністерством фінансів, Держмитслужбою та іншими міжнародними партнерами, як-от RST, активно рухаємося до вступу України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (CCTP) – система NCTS уже працює в національному масштабі, наприкінці листопада очікується візит пре-моніторингової місії фахівців з ЄС, який є одним з відповідальних етапів до міжнародного запровадження системи в Україні. За попередніми оцінками, цієї події можна очікувати уже у 2022 році.
Повна версія публікації за посиланням
Втілюємо зміни разом!