1500 представників бізнесу взяли участь у семінарі про приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS)
Близько 1500 представників бізнесу взяли участь в онлайн-семінарі «Приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Перехід до міжнародного застосування NCTS в Україні», який відбувся 20 вересня 2022 року.
«З 1 жовтня набирають чинності положення законодавства, над якими ми довгі роки працювали і про які ми багато розповідали як про практичне впровадження найкращих європейських практик. Так, окрім положень Конвенцій, набирають чинності й спрощені митні формальності для підприємств, які сьогодні доступні лише авторизованим економічним операторам. Тому для широких кіл українського бізнесу стає доступною можливість поєднання спеціальних транзитних спрощень із окремими чи всіма спрощеннями з програми АЕО, що дозволить експортерам, імпортерам, митним брокерам чи перевізникам підібрати власний оптимальний набір спрощених митних формальностей, аналогічних тим, якими користуються підприємства в Європейському Союзі», – підкреслив директор Департаменту митної політики Мінфіну Олександр Москаленко.
Фахівці й експерти митної сфери, а саме представники Міністерства фінансів України, Держмитслужби, Офісу підтримки реформ при Мінфіні та Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), протягом 3,5 години розповідали учасникам заходу про нові можливості для бізнесу з приєднанням України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та переваги міжнародного застосування NCTS, а також відповіли на чисельні запитання.
«Конвенція про процедуру спільного транзиту, міжнародне застосування NCTS ‒ це нова реальність для українського бізнесу, яка розпочнеться уже з 1 жовтня. Ми ініціювали цей семінар, щоб зупинитися на практичних аспектах, які цікавлять бізнес. Інтерес до семінару безпрецедентний. Надалі плануємо продовжувати спілкування, щоб у бізнесу не лишалося запитань без відповіді», – повідомив заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов.
Також спікери акцентували, що Конвенція не обмежує у жодному разі український бізнес, натомість додає сучасні інструменти на вибір, якими користуються країни-учасниці.
«Митниця відповідає за контроль товарів. Ми в ЄС прагнемо до того, щоб менше часу для контролю витрачати на кордоні, а більше – всередині країни. В Україні поки що більшість товару їде без перевірки всередині країни – уся робота з контролю відбувається безпосередньо при в’їзді в ЄС. Тому на кордоні утворюються черги. NCTS вирішує велику частину цієї проблеми: є можливість заздалегідь подати декларацію і необхідні дані безпеки до системи, після перевірки всередині країни поставити потрібні пломби, які визнаються в ЄС. Тоді на кордоні потрібен час лише на те, щоб прочитати номер штрих-коду, як це робиться в супермаркеті», – зазначив міжнародний експерт EU4PFM Вітяніс Алішаускас.
«Система транзитних спрощень у NCTS як «пазл» доповнює митні спрощення, доступні для АЕО та підприємств без статусу АЕО. Зі збереженням стимулювання бізнесу до доброчесності спрощено вимоги для отримання таких спрощень: фінансово стійкіші компанії зможуть скористатися поглибленими спрощеннями (наприклад, звільнення від гарантії), більш вразливі – базовим пакетом. Увесь необхідний пакет спрощень можна буде отримати після подання єдиної заяви з анкетою самооцінки. Гаранти зі свого боку також ранжуватимуть вартість своїх послуг: дешевше – для надійних клієнтів, у яких немає випадків недоставки товарів, дорожче – ризиковим клієнтам», – розповіла радниця заступника Міністра фінансів України, координаторка митних реформ Офісу підтримки реформ при Мінфіні Оксана Ніканорова.
Участь у семінарі могли взяти всі охочі. Захід є продовженням практики активної взаємодії з бізнесом з питань спільного транзиту.
Матеріали семінару:
– відеозапис;
Оперативне інформування бізнесу «Спільний транзит (NCTS)» та служба підтримки за посиланням.