В Україні на національному рівні впроваджується Система по роботі з рішеннями митних органів (CDS.UA), розроблена Держмитслужбою, за підтримки EU4PFM
Розробку системи було розпочато у 2024 році за підтримки EU4PFM, станом на завершення цього ж року програмне забезпечення вже розгорнуто на національному рівні. Також CDS.UA було введено в дослідну експлуатацію у частині подання компаніями заявок на отримання статусу АЕО та авторизацій на застосування спрощень (у т.ч. транзитних).
Таким чином, реалізовані 2 із 10 типів рішень, оформлення яких у формі електронних документів забезпечить функціонал системи.
Серед наступних, щодо яких буде забезпечено аналогічні можливолсті, – реєстрації гаранта, авторизації на застосування процедури кінцевого використання товарів, а також дозволів на провадження митної брокерської діяльності; відкриття та експлуатації магазину безмитної торгівлі, митного складу, складу тимчасового зберігання, вантажного митного комплексу, вільної митної зони комерційного або сервісного типу.
Після остаточного впровадження системи всі процеси із приймання рішень, фіксація та застосування результатів буде проводитись саме із застосуванням цього механізму.
Яу уже повідомлялося https://customs.gov.ua/news/zagalne-20/post/derzhmitsluzhba-rozpochala-poetapne-vprovadzhennia-v-doslidnu-ekspluatatsiiu-sistemi-po-roboti-z-rishenniami-mitnikh-organiv-cds-ua-1812, CDS.UA (Customs Decision System) – це автоматизована система, яка оброблятиме рішення митних органів. Вона входить до числа ІТ систем, передбачених Довгостроковим національним стратегічним планом цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Держмитслужби і є частиною підготовки України до вступу в ЄС. Її було розроблено за підтримки Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM) відповідно до вимог ЄС.
CDS.UA є аналогічною європейській системі прийняття митних рішень Customs Decision System, що була створена Європейською комісією для реалізації спільних митних процесів на території держав-членів згідно з Митним кодексом Європейського союзу. Вона повторюватиме моделі даних і формати обміну даними, які використовуються в ЄС.
11 жовтня 2024 CDS.UA було введено в дослідну експлуатацію. За її результатами, у грудні, програмне забезпечення було розгорнуто на національному рівні.
У перспективі програмний продукт підвищить швидкість та ефективність процедур митного контролю, чим оптимізує пов’язані адміністративні та фінансові витрати суб’єктів господарювання в процесі зовнішньоекономічної діяльності.