Вдосконалення якості податкового аудиту —підвищення ефективності процесу як для платників податків так і для податкових органів

Проект EU4PFM продовжує серію семінарів для професіоналів Державна податкова служба України. Зокрема, наш міжнародний експерт Томас Судінтас в рамках тренінгу розповів податківцям про найуспішніші практики контролю якості та оцінки діяльності аудиторів.

Наприклад:
В Австралії залучають технічних експертів на ранньому етапі для проведення ревізій, двічі на рік влаштовують зустрічі з топ-100 платниками податків та обговорюють з з платниками податків план проведення податкової перевірки аудиту. Крім того, платнику податків представляють для зауважень проект звіту аудиту.

В Канаді існує програмний моніторинг діяльності аудиторів. Всі рішення про їх робоче навантаження, пов’язане з відбором та оцінкою ризиків реєструються в електронній формі. І обов’язково проводиться огляд справ на предмет їх відповідності законодавству та процедурам.

В Ірландії використовують одразу сім стандартів вимірювання якості роботи аудитора, які включають в себе збір інформації про практику та ризики в конкретній галузі, співбесіди з платниками податків, перегляд відповідного законодавства та постійне інформування платників.

У Литві імплементовано багатофункціональну інформаційну систему, в якій працюють податкові аудитори. При цьому, її застосовують і для проведення оцінки працівників- на основі автоматизованого аналізу встановлених критеріїв. Також аудиторів спонукають до самостійного підвищення ефективності роботи і винагороджують успішні результати.

Допомагаємо Україні користуватись найкращим світовим досвідом задля розвитку та успіху! МеньшеРедактировать

Втілюємо зміни разом!