З європейським досвідом оформлення поштових відправлень, зокрема, вантажів з низькою вартістю ознайомили українських митників експерти EU4PFM

14-16 грудня експерти програми EU4PFM провели дистанційний семінар з пакету електронної комерції ЄС, пов’язаного з митними формальностями оформлення вантажів з низькою вартістю.

Метою заходу було ознайомлення українських митників зі специфікою вимог законодавства ЄС щодо оформлення поштових відправлень, в тому числі вантажів низької вартості. Це питання є наразі дуже актуальним для України в аспекті спроб мінімізувати час обробки поштових відправлень.

Експерт EU4PFM Юстас Дукавічюс протягом трьох днів семінару детально висвітлив наступні питання:

  • Митне законодавства ЄС, яке встановлює вимоги, що застосовуються до імпорту та експорту вантажів низької вартості (LVC).
  • Огляд пакету ПДВ для електронної комерції ЄС, пов’язаного з митним законодавством, і порівняння «Єдиного вікна» для імпорту та спеціальних механізмів стягнення ПДВ.
  • Огляд стану митних формальностей LVC після 1 липня 2021 в Литві, проблеми та їх вирішення.

На завершення семінару відбулося обговорення та роз’яснення потреб українських партнерів щодо узгодження національних вимог до декларацій LVC з митним законодавством ЄС.

На думку учасників, семінар став корисним для них насамперед завдяки акценту на тонкощах процедур та супутньому інформаційного обміну між операторами та експрес-перевізниками з одного боку та митницями різних країн з іншого, а також обміну митною та податковою інформацією між країнами. На сьогодні в Україні відбуваються законодавчі зміни у процедурах митного оформлення міжнародних поштових відправлень, які мають на меті вирішення наступних завдань:

  • Удосконалення процедури митного оформлення з точки зору покращення контролю за безпекою та управління інцидентами на митних постах та в місцях міжнародного поштового обміну  (ММПО);
  • Створення нових умов для громадян щодо спрощення процедур декларування та прискорення проходження необхідних формальностей міжнародними поштовими відправленнями;
  • Стандартизація інформаційного обміну між операторами та митними органами
  • Отримання вичерпної статистики про комплексні процеси митного оформлення для планування покращень поштових процедур.

Саме тому ознайомлення з практикою та  досвідом країн ЄС дозволить скоротити час, потрібний на вирішення завдань, та не розробляти все з нуля, а використати вже відпрацьовані моделі.

Українські фахівці також висловили зацікавленість у отриманні інформації стосовно перспективних питань. Зокрема, щодо можливих вирішень проблем координації учасників та інформаційного обміну а також методів спрощення декларування для громадян та операторів. Окрім того, цікавість викликають питання покращення якості роботи систем оцінки митних ризиків та досвід зменшення впливу людського фактору при огляді поштових відправлень, а також оформлення декларацій та нарахування митних платежів. Крім того, одним з найбільш актуальних питань є методи прискорення митних процедур в умовах пандемії Covid-19 за рахунок технічних або організаційних методів.

Втілюємо зміни разом!