Члени Європейської бізнес асоціації цікавляться програмою АЕО

15 грудня відбувся дистанційний семінар для членів Європейської бізнес асоціації «Практичні аспекти процедури отримання статусу Авторизованого економічного оператора (АЕО)», участь в якому взяли близько 50 учасників.

Авторизація АЕО

Це 4-й із серії семінарів для бізнесу, організованих за участі Міністерства фінансів, Держмитслужби, Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) та Офісу підтримки реформ (RST) при Міністерстві фінансів України. Попередні три було проведено для членів Спілки українських підприємців, Американської торгової палати в Україні та Українського клубу аграрного бізнесу.

Мета семінарів – надати інформацію про запроваджену в Україні у серпні 2020 програму АЕО, яка відповідає нормам ЄС.

Спікери дали відповіді на запитання, що фактично дасть статус АЕО для українських виробників-експортерів/імпортерів; що втратить компанія, яка не отримає АЕО до 2022 року; наскільки прозорим має бути бізнес, щоб отримати статус АЕО та ін.

На запитання представників бізнесу відповіли начальник управління супроводження авторизованих економічних операторів Департаменту організації митного контролю та митного оформлення Держмитслужби Андрій Теплий, експерт з питань запровадження АЕО Програми EU4PFM Олексій Воробйов та координатор митної реформи Офісу підтримки реформ при Мінфіні, радник заступника Міністра фінансів України Оксана Дрозач.

Нагадаємо, що статус Авторизованого економічного оператора надає суб’єктам господарювання суттєві спрощення при здійсненні митних формальностей. Цю програму вже реалізовано у 84 країнах світу. Після укладання Україною двосторонніх угод з ЄС та з іншими країнами про взаємне визнання АЕО, авторизовані в Україні АЕО зможуть користуватися суттєвими перевагами при митному оформленні.