Допомагаємо бізнесу розібратися, як отримати статус АЕО

Сьогодні, 4 листопада, відбувся дистанційний семінар для бізнесу «Практичні аспекти процедури отримання статусу Авторизованого економічного оператора (АЕО)» – перший із серії семінарів, організованих за участі Міністерства фінансів, EU4PFM та Офісу підтримки реформ (RST) при Міністерстві фінансів України.

АЕО: Світ і Україна

Мета – надати бізнесу базову інформацію про програму АЕО в Україні, запроваджену відповідно до норм ЄС у серпні 2020, актуальне законодавство, умови авторизації та необхідний для подачі заявки пакет документів. 

Учасниками першого семінару стали члени Американської торгової палати в Україні, загалом 34 учасники; найближчі відбудуться для членів Українського клубу аграрного бізнесу та Спілки українських підприємців. Ці асоціації серед перших виявили інтерес до теми АЕО.

До порядку денного було включено питання про застосування програм АЕО у світі, переваги для АЕО в Україні, критерії та процедуру отримання, а також сесію запитань-відповідей.

Спікерами виступили експерти, які брали участь у розробці законодавчої бази, яка регулює питання АЕО, – Оксана Дрозач, координатор митної реформи Офісу підтримки реформ (RST) при Міністерстві фінансів України, радник заступника Міністра фінансів України, та Олексій Воробйов, експерт EU4PFM з питань запровадження АЕО.