Експертка EU4PFM з публічних закупівель долучилася до роботи Комітету СОТ із питань державних закупівель

З 19 по 21 березня експертка з міжнародної кооперації та комунікацій у сфері публічних закупівель Компоненту 2 Проєкту EU4PFM Оксана Кам’янецька долучилася до роботи української делегації в Комітеті з питань державних закупівель Світової Організації Торгівлі (м. Женева, Швейцарія).

До складу української делегації також увійшов Керівник сектору міжнародної діяльності департаменту сфери публічних закупівель та конкурентної політики Міністерства економіки Єгор Ткачик та Перший секретар Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Андрій Блазій. 

Оксана Кам’янецька взяла участь у засіданні Робочої Програми щодо сталого розвитку публічних закупівель. Країни-члени Угоди СОТ із державних закупівель обмінялися досвідом впровадження вимог сталого розвитку в закупівельний процес з урахуванням міжнародних торговельних зобов’язань. Учасники також обговорили сучасні тренди та дослідження в цій сфері від провідних міжнародних організацій, а також досягнення в інших комітетах СОТ.

Українська делегація провела засідання Робочої Програми зі збору та звітності статистичних даних, де Україна виступає головуючою країною. Обговорили подальші кроки у формуванні та затвердженні уніфікованого підходу до подачі статистичних даних із публічних закупівель, які країни зобов’язані подавати в Секретаріат СОТ.

Українська делегація також узяла участь у засіданні Комітету, у якому, окрім країн-учасниць Угоди, беруть участь і країни-спостерігачі. Головними питаннями засідання були переобрання Голови Комітету та обговорення поточного стану процесу приєднання до Угоди країн-спостерігачів.

Участь України в таких заходах дає можливість активно відстоювати інтереси України на ринках державних закупівель інших країн.