Експерт EU4PFM розкрив перспективи для європейського бізнесу в Україні на міжнародній конференції зі сталих закупівель у Молдові

З 31 січня по 2 лютого 2024 року в Кишиневі старший правовий експерт компоненту EU4PFM з публічних закупівель Олександр Шатковський узяв участь у Міжнародній конференції зі сталих та циркулярних закупівель та участі в них малого й середнього бізнесу з країн ЄС та країн Східного партнерства.

Конференція, організована Торгово-промисловою Палатою Республіки Молдова, відбулася в рамках Проєкту ЄС «Підтримка малого й середнього бізнесу в циркулярній економіці та участі в публічних закупівлях у країнах Східної Європи — P2GreenEST». У заході взяли участь представники бізнесу країн ЄС та Молдови, дипломатичних представництв країн ЄС та низки міжнародних організацій і проєктів, а також Посол України в Молдові Марко Шевченко та урядовці Республіки Молдова.

Циркулярна економіка спрямована на економне та повторне (неодноразове) використання обмежених природних ресурсів без завдання шкоди навколишньому середовищу та зменшення негативного впливу на нього з боку людини. Питання циркулярної економіки є частиною «зеленого» підходу до закупівель і загальної політики ЄС щодо «зеленої» економіки (більше можна дізнатися тут).

Під час презентації Олександр Шатковський розповів про тендерні можливості для бізнесу з ЄС в Україні та інформацію про джерела пошуку бізнес-партнерів з України для спільної участі в закупівлях як в Україні, так і ЄС. Також окремо представив елементи «зеленого» підходу ЄС до державних закупівель, які вже реалізовані в законодавстві та закупівельній практиці України, зокрема критерій оцінки «вартість життєвого циклу», зразкові технічні специфікації з підвищеними екологічними вимогами до певних видів продукції, спеціальна процедура закупівлі для впровадження енергоефективних заходів (ESCO — Energy Saving Contracts). Крім цього, експерт надав відповіді на чисельні запитання учасників конференції.

Пан Шатковський також провів зустріч із Послом України в Молдові Марко Шевченко, під час якої обговорили виклики українського бізнесу на експортних ринках, зокрема пошук бізнес-партнерів у Молдові, Румунії та країнах ЄС для участі в публічних закупівлях.

Підтримка українського бізнесу для спільної участі з бізнес-партнерами країн ЄС у закупівлях у країнах ЄС та Україні особливо актуальна в умовах війни. Команда нового компоненту з публічних закупівель, що запустився у січні 2024 року в рамках Проєкту EU4PFM, надає підтримку у цьому напрямі.