EU4PFM підтримує Міністерство фінансів України в розробці нової системи бюджетного планування та моніторингу

Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав контракт на розробку нової системи програмного забезпечення для автоматизації обміну даними між усіма учасниками процесу бюджетного планування, складання бюджету, виконання та моніторингу.

Програмна система включає аналітичні модулі, які надають можливість оперативного доступу до даних в режимі реального часу. Це дасть змогу зменшити кількість ручної обробки інформації та пов’язаних із цим помилок і трудомістких розрахунків у процесі збору та опрацювання бюджетних запитів від головних розпорядників бюджетних коштів. Така автоматизація також зменшить час, необхідний для підготовки бюджету на наступний рік. 

Програмне забезпечення також буде легко модифіковано відповідно до змін у законодавстві та автоматизує майже 60 % ключових функцій Мінфіну.

Ініціатива сприятиме процесу трансформації у сфері управління державними фінансами в Україні, зокрема запровадженню середньострокового бюджетного планування та оцінці виконання та ефективності бюджетних програм. Це також відповідає схваленій у 2021 році ІТ-стратегії із цифровізації у сфері УДФ в Україні, яка сприяє централізованому управлінню, консолідації даних та ІТ-систем і безпечному обміну даними між установами системи управління державними фінансами.

У рамках проведеної роботи вже розробили відповідні Технічні специфікації на побудову ІТ-системи Міністерства фінансів «Державний бюджет – Мінфін» та автоматизованої інформаційної системи онлайн-взаємодії з розпорядниками коштів державного бюджету (АІС «ГРК-ВЕБ»), це стане основою для подальшої діджиталізації бюджетного процесу.

Послуги з розробки програмного забезпечення надаватиме ДУ «Відкриті публічні фінанси» за підтримки EU4PFM. «Відкриті публічні фінанси» виконуватимуть функції адміністратора цього ІТ-рішення після проходження етапу розробки та впровадження.

Цей важливий крок – початок виконання контракту – здійснили після складного процесу розробки технічних вимог до програмних систем під час комплексних консультацій з усіма стейкхолдерами.

EU4PFM пишається своїм внеском у процес позитивних трансформацій у сфері управління державними фінансами в Україні.