«Модернізація бюджетного процесу в Україні – новий фокус проєкту EU4PFM у 2022 році», – Юргіта Домейкієнє, керівниця програми EU4PFM
Проєкт EU4PFM розширив свою діяльність в Україні. На початку 2022 року між Представництвом ЄС в Україні та CPMA (м.Вільнюс, Литва) було підписано контракт з розширення проєкту EU4PFM. Проєкт відкриває новий напрямок – Компонент 1, пов’язаний із підготовкою, виконанням та моніторингом державного бюджету.
Бюджет проєкту збільшено приблизно на 7,5 млн євро, а загальна тривалість проєкту подовжена до кінця 2024 року.
Метою нового напрямку роботи EU4PFM є підтримка національних інституцій у покращення процесу підготовки, виконання та контролю державного бюджету країни через зміцнення потенціалу:
- Міністерства фінансів України та інших ключових розпорядників коштів для виконання середньострокового бюджетного планування, а також програмного бюджетування та проведення оглядів видатків;
- Державної казначейської служби України та Міністерства фінансів України щодо функції виконання бюджету та управління ліквідністю;
- подальше узгодження системи бухгалтерського обліку України із міжнародними стандартами;
- посилення державного внутрішнього фінансового контролю, включаючи внутрішній аудит державних фінансів.
Метою проєкту EU4PFM в Україні, загальний бюджет якого складає 55,5 млн євро, є удосконалення управління державними фінансами (далі – УДФ) в Україні задля покращення надання державних послуг та бізнес-клімату у державі. Основними бенефіціарами є Міністерство фінансів України, Державна податкова служба України, Державна митна служба України, Рахункова палата та новостворене Бюро економічної безпеки.
CPMA відповідає за три компоненти програми EU4PFM із загальним бюджетом 36,985 млн євро, з яких 0,5 млн євро є співфінансуванням Литовської Республіки. Підтримка відповідних національних інституцій у вдосконаленні підготовки, виконання та контролю бюджету; також подальший розвиток сучасної, ефективної та справедливої системи збору доходів; охоплення відповідних установ УДФ для підвищення їхнього організаційного потенціалу – є головними цілями трьох компонентів, за які несе відповідальність CPMA.
«Команда з понад 100 професіоналів – міжнародні, литовські та місцеві експерти працюють над цим проєктом задля підтримки реформи управління державними фінансами в Україні, включаючи і ІТ- трансформацію» – сказала Юргіта Домейкієнє, керівниця програми EU4PFM.
Більше інформації про проєкт EU4PFM на офіційному веб-сайті.