Перша координаційна нарада Державної митної служби України

8 грудня команада EU4PFM взяла участь у першій координаційній зустрічі Державної митної служби разом із партнерами та представниками проектів міжнародної технічної допомоги.

Координаційна нарада донорів у ДМСУ

Голова Державної митної служби Павло Рябікін очолив зустріч, що відбулась у он-лайн режимі. До зустрічі також долучились Юрій Драганчук, заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції та Ксав’є Камю, керівник першого відділу програм допомоги “Належне управління та демократизація” Представництва Європейського Союзу в Україні. Загалом близько п’ятдесяти представників партнерських організацій, що надають міжнародну технічну допомогу, обговорили стан розвитку Державної митної служби та напрямки подальшої співпраці.

Голова Держмитслужби Павло Рябікін наголосив, що пріоритетними напрямами співпраці є:

✔впровадження Національної комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) та Інституту Авторизованого Економічного Оператора (АЕО);

✔впровадження єдиної юридичної особи;

✔криміналізація контрабанди товарів та надання Державній митній службі функцій оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування у кримінальних справах;

✔створення митного арбітражу (із залученням зовнішніх експертів для розгляду складних справ);

✔зміцнення міжнародного співробітництва, в тому числі шляхом укладення міжнародних угод про обмін інформацією.

Команада EU4PFM, у свою чергу, наголосила на готовності продовжувати підтримувати Державну митну службу у напрямку здійснюваних реформ та ефективного партнерства.