Відбулась онлайн зустріч представників Департаменту кадрового забезпечення та розвитку персоналу.

Команда експертів Проєкту EU4PFM разом з партнерами з Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, Державної митної служби та Рахункової палати України провели онлайн зустріч представників Департаменту кадрового забезпечення та розвитку персоналу.

Під час зустрічі проговорили основні зміни, які вдалося впровадити в управлінні персоналом в партнерських організаціях після тренінгів та консультацій міжнародних експертів Проєкту EU4PFM. Представники партнерських організацій дискутували про нововведення в управлінні персоналу, які вводять у них в організаціях.

В ході зустрічі Міністерство фінансів України поділились результатами роботи з розробки моделі компетенцій. Як відомо, робота співробітників на основі добре опрацьованих компетенцій може стати базою для формування системи ефективної діяльності організації в цілому, і для підтримки запланованих змін. Модель компетенцій застосовується для відбору персоналу, оцінювання, професійного розвитку, а також мотивації.  Якщо ж коротко описати, що ж таке модель компетенцій, то це звучатиме так: “правильні” співробітники знаходяться на “правильних” посадах. Все управління персоналом базується на компетенціях.

Інше питання, яке розглянули детально в ході зустрічі, – налагоджування ефективної внутрішньої комунікації. Представники ДПС презентували Програму розвитку системи внутрішніх комунікацій ДПС, яку нещодавно затвердили. За даними ряду глобальних досліджень, ефективна внутрішня комунікація може покращити імідж організації на 30% та підвищити ефективність роботи організації на 40%.

Партнерські організації поділились результатами роботи за ІІ квартал цього року серед яких:

  • участь у тренінгах з тем відбору персоналу, техніки проведення співбесіди, проведення опитування залученості персоналу, внутрішньої комунікації
  • подальший розвиток організаційної культури
  • проведення опитування залученості персоналу
  • розробка цінностей організації
  • розробка інструменту з оцінки компетенцій в 360°
  • робота над планом внутрішньої комунікації
  • введення процесного менеджменту