EU4PFM залишається надійним партнером України і консолідує свої зусилля для підтримки реформ у сфері публічних фінансів на шляху до членства в ЄС та в контексті Плану відновлення України
На цьому сьогодні наголосила керівниця проєкту EU4PFM Юргіта Домейкієне під час відкриття 10-го Керівного комітету.
Захід зібрав партнерів з Міністерства фінансів, Державної податкової служби та Державної митної служби, Представництва ЄС в Україні та міжнародних ключових експертів EU4PFM.Огляд діяльності проєкту, виконання бюджету, досягнення у другому півріччі 2022 року та пріоритети на 2023 рік – ключові теми сьогоднішнього комітету.
«За останній рік ми вже адаптувались до багатьох речей, які раніше здавались нереальними. Ми змогли знайти сили і навички побудувати роботу так, щоб наша держава продовжувала функціонувати і люди безперебійно отримували базові послуги і захист, при цьому відбиваючи збройну агресію росії. І я дуже вдячний командам Представництва ЄС і EU4PFM, за те, що ви проходите цей шлях разом з нами, кожного разу знаходите спосіб надати нам необхідну підтримку і робите неможливе на своєму рівні: від задоволення наших критичних ІТ-потреб на початку до опрацювання з нами подальших кроків на шляху від кандидатства до повноправного членства в ЄС», – зазначив під час вітального слова Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін.
Ксав’є Камю, керівник операційного відділу 1 «Належне управління та демократизація» Представництва ЄС в Україні, високо оцінив відданість та стійкість українських інституцій і згадав низку важливих досягнень. Одним із таких стало створення Міжвідомчої донорської координаційної платформи для відновлення України, що допоможе визначити фінансування. «Нова програма макрофінансової допомоги вже доступна в Україні і складає 18 млрд євро, де кілька умов Меморандуму стосуються сфери управління публічними фінансами та EU4PFM зокрема. Серед них – просування реформи митного управління, покращення ІТ та кадрових ресурсів, прозорість бюджету, а також антикорупційні заходи та криміналізація контрабанди. Реалізація дорожньої карти для поетапного скасування тимчасових надзвичайних заходів, ухвалених після початку війни у сфері податкової політики, також є надзвичайно важливою. Ми і надалі готові обговорювати з партнерами, як підтримувати та впроваджувати ці реформи», – додав пан Камю.
«Завдячуючи партнерам, нам вдалося збільшити обсяг діяльності проєкту, незважаючи на труднощі, пов’язані з цією жорстокою війною та проблемами з енергопостачанням. Більшість наших заходів у 2-му півріччі 2022 року були пов’язані з реформами в сфері управління публічними фінансами та інтеграцією України в ЄС. Таким чином, ми змістили фокус з екстреної підтримки на основні цілі EU4PFM», – підсумувала керівниця проєкту EU4PFM Юргіта Домейкієне, та в деталях представила учасникам огляд досягнень проєкту.
EU4PFM продовжує підтримувати реформи в сфері управління публічними фінансами, враховуючи нагальні потреби своїх партнерів.
Наступний Керівний комітет проєкту EU4PFM заплановано на липень 2023 року.