Мінфін продовжує консультації з бізнесом щодо імплементації ATAD
Такі вебінари відбуваються в рамках роботи над законопроєктом про адаптацію українського податкового законодавства до вимог Директиви ЄС 2016/1164 (ATAD). До обговорення долучилися представники бізнес-асоціацій, а також міжнародні експерти EU4PFM, ОЕСР та МВФ.
Центральною темою зустрічі стала Стаття 4 Директиви ATAD — правила обмеження вирахування витрат на запозичення. Учасники розглянули сферу застосування статті, ключові поняття, порядок розрахунку надмірних витрат на запозичення, а також опціональні положення, які Директива надає державам-членам на розсуд.
Стаття 4 — одна з найбільш гнучких у тексті Директиви: вона містить найбільшу кількість опціональних положень, що дає законодавцям простір для адаптації. Водночас учасники наголосили на необхідності зберегти цілісність і ефективність усієї системи інструментів ATAD та забезпечити відповідність кінцевого тексту вимогам Директиви. На кожен коментар представники Мінфіну, Офісу підтримки реформ при Міністерстві фінансів та міжнародні експерти надали роз’яснення щодо вимог Директиви й запропонували варіанти рішень.
Законопроєкт щодо імплементації ATAD розробило Міністерство фінансів за підтримки міжнародних експертів у межах виконання Україною зобов’язань на шляху до членства в ЄС. Консультації відбуваються завдяки експертній та технічній підтримці Програми EU4PFM.
