Тут ви можете прочитати останню інформацію про діяльність проекту

Interviews & experts opinions

Січень 10, 2024

Реформа управління державними фінансами: цифровізація як інструмент для виведення процесів на новий рівень управління та викорінення системних проблем

Спільна стаття Олександра Грубіяна, заступника Міністра фінансів України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації, та Драгана Єремича, міжнародного ключового експерта з ІТ програми EU4PFM

Читати далі
Січень 8, 2024

«Прагну впровадити в Україні систему управління людськими ресурсами, яка відповідатиме кращим практикам ЄС», — інтерв’ю з керівницею EU4PFM

Розпочинаємо 2024 рік серією інтерв’ю «Експерти говорять». У цих інтерв’ю представляємо ключових міжнародних експертів програми EU4PFM, які сприяють змінам, формують політику та діляться своїми ідеями для трансформації системи управління державними фінансами в Україні. Надаючи обличчя програмі, знайомимо з експертами, які ведуть Україну до членства в ЄС.

Читати далі
Листопад 21, 2023 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Захист прав інтелектуальної власності: які заходи вживає митниця ЄС для боротьби з контрафактом і чому це важливо для України, яка прагне вступити до Європейського Союзу?

Сфера захисту кордонів від проникнення через них контрафактної продукції є для ЄС серед першочергових завдань. У травні 2021 Рада ЄС визначила, що злочини проти інтелектуальної власності є одним з ключових аспектів серед 10 головних загроз ЄС у боротьбі із організованою злочинністю на 2022-2025 роки.  

Чому це так важливо? Торгівля товарами, що порушують права інтелектуальної власності, завдає значної шкоди правовласникам, користувачам, а також виробникам і торговцям, які зберігають права. Це також може ввести в оману споживачів, та поставити під загрозу їх здоров’я та безпеку.

Читати далі
Листопад 3, 2023 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Наближення систем оподаткування: Шлях України до гармонізації з податковим законодавством ЄС та сучасні адміністративні практики

Якщо говорити про податкове законодавство, з кожним кроком України на шляху європейської інтеграції, гармонізація її податкової системи зі стандартами Європейського Союзу (ЄС) виявляється все більш складною задачею. Цей процес передбачає адаптацію національного податкового законодавства до норм ЄС, які постійно розвиваються. Такий шлях потребує тісної співпраці, рішучості та навчання у держав-членів ЄС — особливо у тих, що мають добре налагоджену податкову систему.

Читати далі
Вересень 19, 2023

Курс на майбутнє: трансформаційна роль наставництва в державних установах України

Юргіта Домейкієне, керівниця програми EU4PFM, міжнародна ключова експертка з HR/PAR, і Крістіна Якубайте-Ревутієне, міжнародна експертка EU4PFM з HR

Читати далі
Серпень 8, 2023 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Як виглядає українська система митних спрощень з боку ЄС

Що варто знати бізнесу та законодавцям про систему, яку має бути скасовано 7 листопада 2023 року

Читати далі
Липень 31, 2023

Виклики та можливості для українського ІТ-сектору на шляху до ЄС

23 червня 2022 року Україна отримала статус країни-кандидата на членство в ЄС та розпочала переговорний процес щодо вступу до ЄС. Цей процес передбачає підготовку країни-кандидата до впровадження законів і стандартів ЄС. Переговорний процес охоплює 32 розділи, згруповані у шість кластерів, і ІТ відіграють вирішальну роль майже в усіх зазначених розділах (див. додаткову інформацію в інфографіці).

Читати далі
Липень 21, 2023

Організація внутрішнього аудиту в Україні: переваги та недоліки централізованого та децентралізованого підходів

У червні 2023 року проєкт EU4PFM підготував документ, що описує можливі форми подальшого розвитку функції внутрішнього аудиту в державному секторі України. Документ містить висновки, отримані в рамках всебічного дослідження, проведеного в державах — членах ЄС і поза його межами, із порівнянням різних конфігурацій внутрішнього аудиту державного сектору. Зазначене порівняння зосереджене на централізованих і децентралізованих механізмах внутрішнього аудиту з метою вивчення досвіду інших країн і розуміння наслідків для внутрішнього аудиту в Україні в майбутньому. Висновки та рекомендації, представлені в документі, мають на меті заохотити до обговорень, що сприятимуть подальшому формуванню політики внутрішнього аудиту. У цій статті висвітлені основні моменти та потенційні шляхи розвитку внутрішнього аудиту державного сектору в Україні.

Читати далі
Березень 24, 2023

Як Україна рухається до Митного союзу з ЄС?

Єврокомісія у своєму Звіті позитивно оцінила результати адаптації митного законодавства та митних процедур до європейських у контексті заявки України на вступ до ЄС. У чому Україні допомагатимуть найближчим часом?

Читати далі
Березень 17, 2023 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Як Україні вдалося продовжити реалізацію реформ у системі публічних фінансів під час війни

Уже понад рік росія веде неспровоковану загарбницьку та жорстоку війну проти України, а Україна в ній продовжує виборювати свою свободу та незалежність.

Читати далі