Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

друкувати

Модернізація бюджетного процесу
Оптимізація державних витрат

Interviews & experts opinions

September 22, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Управління проєктами у державному секторі: нова загроза чи можливість?

Юрґіта Домейкієнє, керівниця Програми EU Public Finance Management Support Programme for Ukraine, міжнародна головна експертка з питань кадрів/реформи державного управління для видання «Держслужбовець».  

Для приватного сектору, що охоплює підприємства будь-якого розміру, управління проєктами є важливим інструментом, який рухає їх уперед. Це допомагає ефективно досягати бажаних результатів та економити час.

Читати далі
September 17, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Як криміналізувати контрабанду, не ущемляючи інтересів бізнесу?

Міжнародний експерт з питань митних реформ програми EU Public Finance Management Support Programme for Ukraine Вітяніс Алішаушкас поділився думками про необхідність застосування криміналізації контрабанди в Україні.

Час прийшов і потрібно діяти.

Читати далі
September 13, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Баланс між бізнесом та державою: як працює митниця у ЄС і що має впровадити Україна

З метою покращення стану публічних фінансів в Україні існує потреба у вдосконаленні інституту адміністрування та погашення податкового боргу, адже аналізуючи чинне законодавство чітко вбачається, що в питанні стягнення заборгованості держава є навіть в суттєво гіршому становищі, аніж приватний виконавець.

Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт з митних питань Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU Public Finance Management Support Programme for Ukraine ), поділився думками з цього приводу

Читати далі
September 9, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Прогрес України в боротьбі проти розмивання податкової бази

Невидима робота, яка згодом демонструє видимі результати — розробка та впровадження нормативно-правової бази, яка гармонізує українське законодавство з європейським.

Зокрема, у напрямку розмивання податкової бази та виведення прибутків -з-під оподаткування.

Читати далі
September 6, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Подолання стереотипів. Що думають українці про те, хто і як розпоряджається державними коштами?

Юргіта Домейкієне, керівниця EU Public Finance Management Support Programme for Ukraine на NV.UA прокоментувала результати опитування на тему: “Чому українці платять податки і куди витрачаються ці гроші? Що думають про тих, хто збирає та розподіляє податки в країні? Чи довіряють державним установам?”

Читати далі
September 3, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Митниця і податкова: як цифровізація покращує сервіс

Міжнародний експерт з питань IT в програмі EU Public Finance Management Support Programme for Ukraine Койт Пуусааг про цифровізацію системи управління державним фінансами в Україні, про вектори досягнення та плани та яка з цього користь бізнесу, платникам податків та пересічним громадянам.

Читати далі
September 1, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

ПРРО в Україні: кому з цього користь?

Одна з найважливіших податкових реформ, за якою спостерігає не лише Україна, а й її міжнародні партнери — це діджиталізація системи податкового адміністрування. Один з її найбільш яскравих прикладів — запровадження програмних розрахункових реєстраторів операцій.

Паулюс Маяускас, Міжнародний ключовий експерт з питань оподаткування Програми EU4PFM поділився для Liga.net експертними висновками.

Читати далі
August 16, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Як ЄС допомагає Україні раціональніше керувати держфінансами

З 2019 року для допомоги у впровадженні реформ розпочала роботу Програма Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). Нещодавно проєкт перетнув екватор своєї діяльності в Україні.

За два останніх роки за підтримки ЄС відбулося багато змін. Торкнуся головних.

Читати далі
August 4, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

Україна – ЄС: у процесі масштабних реформ

Угода про Асоціацію із Європейським Союзом, ратифікована Україною на фоні одночасно трагічного і героїчного зламу в українській історії, стала фундаментальним поштовхом для важливих суспільних перетворень. 

Основна частина тексту Угоди – це дорожня карта економічних перетворень, які мають зблизити економіки Європейського Союзу та України. 

Читати далі
June 9, 2021 | Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління

ЄС продовжить підтримувати митну реформу в Україні у 2021 році

Угода про асоціацію між Україною та ЄС, підписана у 2014 році, має потужний економічний блок. Виконання Україною зобов’язань за цією частиною має на меті перетворити зближення між країною та ЄС у практичну площину за допомогою економічного співробітництва та застосування зрозумілих одне одному норм та процедур. Важливим елементом стратегії економічного співробітництва є прогрес у реалізації порядку денного митної реформи. Це дає підстави для послідовної підтримки ЄС митної реформи в Україні.

Читати далі