Мобілізація доходів та Горизонтальні функції та управління
друкуватиInterviews & experts opinions
Захист прав інтелектуальної власності: які заходи вживає митниця ЄС для боротьби з контрафактом і чому це важливо для України, яка прагне вступити до Європейського Союзу?
Сфера захисту кордонів від проникнення через них контрафактної продукції є для ЄС серед першочергових завдань. У травні 2021 Рада ЄС визначила, що злочини проти інтелектуальної власності є одним з ключових аспектів серед 10 головних загроз ЄС у боротьбі із організованою злочинністю на 2022-2025 роки.
Чому це так важливо? Торгівля товарами, що порушують права інтелектуальної власності, завдає значної шкоди правовласникам, користувачам, а також виробникам і торговцям, які зберігають права. Це також може ввести в оману споживачів, та поставити під загрозу їх здоров’я та безпеку.
Читати даліНаближення систем оподаткування: Шлях України до гармонізації з податковим законодавством ЄС та сучасні адміністративні практики
Якщо говорити про податкове законодавство, з кожним кроком України на шляху європейської інтеграції, гармонізація її податкової системи зі стандартами Європейського Союзу (ЄС) виявляється все більш складною задачею. Цей процес передбачає адаптацію національного податкового законодавства до норм ЄС, які постійно розвиваються. Такий шлях потребує тісної співпраці, рішучості та навчання у держав-членів ЄС — особливо у тих, що мають добре налагоджену податкову систему.
Читати даліЯк виглядає українська система митних спрощень з боку ЄС
Що варто знати бізнесу та законодавцям про систему, яку має бути скасовано 7 листопада 2023 року
Читати даліЯк Україні вдалося продовжити реалізацію реформ у системі публічних фінансів під час війни
Уже понад рік росія веде неспровоковану загарбницьку та жорстоку війну проти України, а Україна в ній продовжує виборювати свою свободу та незалежність.
Читати далі2022 рік в податкових змінах: Чого вдалось досягнути Україні
Завжди часи випробувань стають і часами нових можливостей та досягнень. Україна у 2022 році продемонструвала всьому світу свою силу та стійкість, а ще потужну жагу до змін.
Читати даліРеформа держфінансів після вторгнення: як змінилася підтримка ЄС України
Від початку повномасштабного російського вторгнення ЄС безперервно підтримує Україну, зарекомендувавши себе як надійний союзник, що простягає руку допомоги в найважчих обставинах. Макрофінансова допомога, пакети санкцій проти Росії, екстрена підтримка, надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами — цей перелік можна продовжувати й далі.
Читати даліУкраїна має унікальний шанс вже зараз розпочати програму швидкої синхронізації своєї митної системи з митною системою ЄС
Для цього вона має ухвалити рішення про те, що розвиток її митних ІТ систем включатиме, як необхідну складову, план, за яким розвивають свої митні ІТ системи всі країни Євросоюзу. Він має назву “MASP-C” (multi-annual strategic plan for customs) – багаторічний стратегічний план митниці, який є робочим документом для країн ЄС.
Читати даліПодаткові зміни, необхідні Україні для виконання вимог до держав-членів ЄС
Із 2013 року Україна відстоює свої європейські прагнення. Ці понад 8 років боротьби, нарешті, привели її до історичної миті — отримання статусу кандидата до вступу в ЄС. Однак слід пам’ятати, що країна-кандидат, яка претендує на вступ до ЄС, повинна зробити ряд так званих євроінтеграційних кроків. Тобто виконати чіткі вимоги до законодавства держав-членів.
Читати даліМитниця: “маленький вступ” до ЄС уже відбувається
Успішний процес підготовки України до приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) слугуватиме матрицею для наступних кроків з гармонізації митних процедур із європейськими
Читати даліПаулюс Маяускас. Розрахункові реєстратори: Як полегшити підприємцям фіскалізацію в 2022 році
Можливість діджиталізації розрахункових операцій має суттєво полегшити життя за новими правилами для підприємців.
Читати далі